Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburská sportoviště pod taktovkou Miloslava Kucera

bazen

Vedením Správy rumburských areá-lů sportu pověřený Miloslav Kucer, ředitel Domu kultury Střelnice Rumburk, má před sebou ještě závěrečné období do konce prosince.

V době svého nástupu do funkce řekl, že město v minulých letech investovalo do svých sportovišť, ale nenašel se nikdo, kdo by jim zajistil plné využívání. Zdůraznil také potřebu jejich modernizace, ve které by měl pokračovat i Kucerův nástupce. „Mou filozofií bylo rozhýbat kvalitní rumburské sportoviště a dát jim také kvalitní náplň,“ zmínil Kucer to, co ho hnalo v práci kupředu.

V bazénu je příjemněji

Zdánlivě nekonečná chvíle strávená v nepříjemné zimě při přechodu od sprch po schodech k bazénu už návštěvníky nemusí tolik děsit, je také jisté, že se i u samotného bazénu zahřejí dříve než po deseti bazénech uplavaných zběsilým tempem. Teplota vzduchu i vody je totiž o dva stupně vyšší a hned je všem příjemněji.

Další pozitivní změnou je umístění kamery do prostor dětského bazénu, ke kterému sedí plavčík otočený zády a donedávna netušil, co se tam děje, dokud se nešel osobně podívat. Co se servisu pro maminky s dětmi týče, v bazéně přibyly přebalovací pulty a možnost nákupu plavacích i obyčejných plen.

Vedení sportovišť vyslyšelo přání mnoha maminek i v tom, že otevřelo kroužek plavání pro nejmenší, na kterém se děti sžijí s vodou formou her a zábavy.

Za stejnou cenu dostáváme více

Ceny vstupenek do bazénu se nezměnily, návštěvníci za ně ale dostanou více. Vstupenka, která dříve platila hodinu, platí nyní ještě o půl hodiny déle. Změna se dotkla i rodinných vstupenek, které jsou určené pro dva dospělé a jedno dítě, nově platí pro dva dospělé a dvě děti.

Mění se i zimní stadion

A také velmi příznivě. Došlo k rozšíření bruslení pro veřejnost, k otevření školičky bruslení, kde jako lektoři působí varnsdorfští hokejisté. Zabruslit si při ní mohou i rodiče. Ceny zůstávají stejné a veřejné bruslení rozhýbává od 11. 11. i hudba.

Novinkou jsou také zrekonstruované prostory sloužící jako zázemí pro sportovce, tedy šatny, sociální zařízení a jiné. V plánu je ještě zařízení kafetérie, dětského koutku a lezecké stěny. Hala zimního stadionu by měla také být v budoucnu multifunkční a posloužit jako zázemí pro in-line bruslení, florbal a další aktivity.

Lyžaři nepřijdou zkrátka

Nenároční rumburští milovníci lyžování jistě ocení provoz lyžařského vleku na Strážném vrchu, samozřejmě pokud bude sníh. Jezdit se za dobrých sněhových podmínek bude od 15.00 do 20.00 hod. Na svahu má být ke všemu webkamera, takže se lidé budou moct na webových stránkách www.sras.cz přesvědčit o tom, zda vlek skutečně jezdí, nebo ne. Bezpochyby parádní bude karneval na lyžích, nejen na bruslích, na který jsou místní zvyklí. „Karneval na lyžích se chystáme spojit s exhibicí skoků na lyžích,“ prozradil Kucer lákadlo nadcházející zimy.

Změny se chystají také
na letním stadionu

V areálu letního stadionu by mělo přibýt místo pro aktivní odpočinek pro dospělé i děti. Co všechno bude jinak a jaký bude ohlas, to ukáže čas.                                                                                                                  pem

Tisk Tisk | E-mail E-mail