Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Strážník Ivo Dittrich bodoval na Světovém poháru WUAP v polském Zalesie

Ivo Dottrich

Jeho trenér Petr Chroustovský nemohl ze zdravotních důvodů do Polska jet, Dittrich se tedy vydal soutěžit tentokrát jen s Robertem Punčochářem, jehož osoba tentokrát zahrnovala řidiče, manažera, trenéra, podavače a maséra. Rumburský strážník se opět ukázal v plné síle a z Polska si přivezl zlato.

Na světový pohár se Ivo Dittrich kvalifikoval díky svým skvělým výsledkům na mistrovství republiky, mistrovství Evropy a mistrovství světa v benchpressu. Soutěžil opět v benchpressu, ve váhové kategorii do pětasedmdesáti kil, ač chtěl být v kategorii jiné, ale nepovedlo se mu shodit další potřebný kilogram a půl. Beztak ovšem předvedl vynikající výkon a ve své kategorii si zajistil první místo. Své tři pokusy nepromarnil. Poprvé zvedl sto čtyřicet kilogramů, podruhé o deset kilogramů více. Před třetím pokusem se Dittrich cítil ve skvělé fyzické i psychické kondici, což se jistě pozitivně podepsalo na uzvednutí celých sto šedesáti kilogramů, přičemž nelze nezmínit fakt, že sám Dittrich váží necelých devětašedesát kilogramů. Tímto výsledkem se umístil na prvním místě na světovém poháru. „Je trochu škoda, že nebyl ještě čtvrtý pokus, protože jsem se cítil báječně a možná bych uzvedl i sto sedmdesát kilogramů,“ řekl o svém úspěchu strážník. „Po závodech za mnou dokonce přišel trenér slovenské reprezentace a řekl mi, že kdybych měl na sobě menší dres a měl bych dopilovanou techniku mostování, tak bych třeba uzvedl i dvě stě kilogramů, čímž bych trhl světový rekord. Tak jsem si to vytyčil jako metu na příští rok,“ dodal Dittrich.

Dittrichova cesta na výsluní
vedla z Křečan

Celé to začalo na mistrovství České republiky v benchpressu, které se konalo v dubnu ve Starých Křečanech. Podle Dittrichova trenéra Petra Chroustovského si Dittrich párkrát odskočil do Křečan přímo ze služebny zvednout nějaké ty kilogramy. Zvedal tak poctivě, že se kvalifikoval na mistrovství Evropy v benchpressu, které se konalo v září na Slovensku.

Na Slovensku měl trochu smůlu, protože zvedl jen první pokus. Druhý mu nebyl uznán kvůli technické chybě a třetí pokus neabsolvoval kvůli zranění. Zvedl ale sto padesát kilogramů a to stačilo na bronz. Ještě lepší ale bylo, že se kvalifikoval dál, přímo na mistrovství světa do Německa, kde se chtěl taky dostat na stupně vítězů.

Na konci září se tedy se svým doprovodem vydal do německého Eilenburgu, kde neváhal dvakrát překonat národní rekord a dosáhnout na třetí místo. I z Německa si tedy přivezl další bronz do sbírky. Tvrdá dřina se vyplatila.

Ke svým dosavadním úžasným úspěchům na začátku listopadu tedy přidal i ten z polského Zalesie. Do dalších bojů nezbývá než Dittricha podporovat a držet mu palce!                                    Petra Malá

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail