Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Město Rumburk ušetří více než devět set tisíc korun za plyn

Začátkem srpna tohoto roku se uskutečnilo burzovní shromáždění na Komoditní burze Praha. Účelem bylo vybrat nejvhodnějšího dodavatele zemního plynu pro Město Rumburk, jeho příspěvkové organizace a Lužickou nemocnici a polikliniku. Díky tomu se celková úspora za fiskální rok od 1. 9. 2013 do 1. 9. 2014 vyšplhá na více než devět set tisíc korun.

Město Rumburk a jeho příspěvkové organizace měly do září tohoto roku zajištěnou dodávku zemního plynu od dvou různých dodavatelů s různými cenovými plány a obchodními podmínkami. Došlo proto k uzavření smluvního vztahu se společností e-Centre, která vysoutěžila a zajistila dodávku zemního plynu pro Město Rumburk i příspěvkové organizace dle stejných a rovných pravidel na komoditní burze. Dbát přitom měla na maximální možnou úsporu finančních prostředků vynakládaných za tuto komoditu. Společnost e-Centre se tak postarala o zajištění a provedení celého burzovního obchodu na dodávku zemního plynu.

Za poslední fiskální rok činily náklady Města Rumburk, příspěvkových organizací a Lužické nemocnice a polikliniky 3490555 korun. Vysoutěžená cena na tento fiskální rok je 2449170 korun, celkem dojde k úspoře 931523 korun.

Úspora za dodávku zemního plynu se týká Města Rumburk, Lužické nemocnice a polikliniky, ušetří také Základní škola Tyršova, U Nemocnice, Vojtěcha Kováře, Mateřská škola Komenského, Vojtěcha Kováře, Sukova, mateřská škola na Krásnolipské ulici, Dům kultury Střelnice Rumburk a Správa rumburských areálů sportu.                                                                                                               pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail