Město Rumburk ušetří více než devět set tisíc korun za plyn

Tištěné noviny 23/2013 | 30. 12. 2013 | Nezařazené

Začátkem srpna tohoto roku se uskutečnilo burzovní shromáždění na Komoditní burze Praha. Účelem bylo vybrat nejvhodnějšího dodavatele zemního plynu pro Město Rumburk, jeho příspěvkové organizace a Lužickou nemocnici a polikliniku. Díky tomu se celková úspora za fiskální rok od 1. 9. 2013 do 1. 9. 2014 vyšplhá na více než devět set tisíc korun.

Město Rumburk a jeho příspěvkové organizace měly do září tohoto roku zajištěnou dodávku zemního plynu od dvou různých dodavatelů s různými cenovými plány a obchodními podmínkami. Došlo proto k uzavření smluvního vztahu se společností e-Centre, která vysoutěžila a zajistila dodávku zemního plynu pro Město Rumburk i příspěvkové organizace dle stejných a rovných pravidel na komoditní burze. Dbát přitom měla na maximální možnou úsporu finančních prostředků vynakládaných za tuto komoditu. Společnost e-Centre se tak postarala o zajištění a provedení celého burzovního obchodu na dodávku zemního plynu.

Za poslední fiskální rok činily náklady Města Rumburk, příspěvkových organizací a Lužické nemocnice a polikliniky 3490555 korun. Vysoutěžená cena na tento fiskální rok je 2449170 korun, celkem dojde k úspoře 931523 korun.

Úspora za dodávku zemního plynu se týká Města Rumburk, Lužické nemocnice a polikliniky, ušetří také Základní škola Tyršova, U Nemocnice, Vojtěcha Kováře, Mateřská škola Komenského, Vojtěcha Kováře, Sukova, mateřská škola na Krásnolipské ulici, Dům kultury Střelnice Rumburk a Správa rumburských areálů sportu.                                                                                                               pem

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2013/12/30/mesto-rumburk-usetri-vice-nez-devet-set-tisic-korun-za-plyn/