Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté bojovali v Ostravě a v Hranicích na Moravě

Judisté

Judistická sezóna dospěla do svého vrcholu. V sobotu 16. a 23. 11. proběhly nejvyšší soutěže žactva. Jednalo se o Přebory České republiky, na kterých mohou startovat pouze ti, kteří během roku nasbírali potřebný počet bodů ze série soutěží konaných v rámci Českého poháru. Takže už vlastní nominace je velkým úspěchem.

Do Hranic na Moravě vyrazili starší žákyně Zdeňka Jeřábková a Kateřina Kotmelová a starší žáci Patrik Demeter a Karel Macoun. Turnaj byl opravdu daleko, a proto výprava judistů vyrazila již v pátek odpoledne, aby druhý den byli závodníci odpočatí. A vyplatilo se! S bronzovou medailí se vrátil domů Patrik Demeter, který ve váze do 73 kilogramů podlehl pouze v semifinále. Jen krůček od medaile zůstala Kateřina Kotmelová, když obsadila čtvrtou příčku. Velkou zkušenost se startem na velké soutěži si však odvezli všichni.

Ještě dál se vydali na svůj republikový přebor mladší žákyně Eliška Bradáčová a Anežka Schejbalová. Jely až do Ostravy. I ony musely vyrazit už v pátek, i ony se vrátily s medailí. Tentokrát zazářila Eliška Bradáčová, když vybojovala bronzovou medaili.

Všichni závodníci reprezentovali svůj oddíl a tím i své město velmi dobře. Gratulujeme!                                                                         JV JUDO Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail