Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční strom na Lužickém náměstí už svítí, zpěvem zahájil advent i Petr Kotvald

Za vůní trdelníku se dalo v sobotu před první adventní nedělí dojít až na Lužické náměstí přímo k městskému vánočnímu stromu. Vyrovnané stánky lákaly všechny přítomné nejen na sladké pochutiny a masné výrobky, ale i na korálky, dřevěné hračky nebo batikovaný oděv. Dalším lákadlem na náměstí byly ovce a koně.

vánoce

Ačkoli už v poledne vystoupily na náměstí kapely City Music a Náhodou, program oficiálně zahájili představitelé města Rumburku až ve 14.30 hod. Starosta Rumburku Jaroslav Trégr, místostarosta Darek Šváb a místostarostka Alena Winterová popřáli přítomným hezké adventní období a příjemně prožité chvíle plné zábavy a dobré nálady při zbytku sobotního programu.

Lidí se na Lužickém náměstí sešlo na oficiální zahájení poměrně málo, zřejmě hlavně kvůli nevlídnému počasí. Vše šlo i přesto podle plánu a hned po zahájení představiteli města ovládlo pódium litoměřické Sváťovo dividlo s pohádkou hladící nejednu dětskou i dospělou duši. A aby se dětem na náměstí líbilo i za drobného deště, andělé jim rozdávali malé pamlsky.

Krátce po třetí hodině odpolední vystoupily dětské pěvecké sbory z rumburských mateřských a základních škol, po nich ještě před rozsvícením vánočního stromu zahrála kapela City Music. Jen co se sešeřilo a koňský povoz slavnostně objel náměstí, konečně se rozzářil i vánoční strom. Hned poté doladil vánoční atmosféru Marek Relich s písní Tichá noc.

Na půl hodiny se stal králem pódia i zpěvák Petr Kotvald a po závěrečném vystoupení kapel City Music a Náhodou byl program ukočen.

Bohatý byl také doprovodný program. Mezi devátou ranní a čtvrtou odpolední se v knihovně konal Den dětské knihy a adventní trhy, v ten samý čas mohli lidé zavítat i do Lorety na výstavu dětských betlémů, měli také příležitost podívat se do nově restaurovaných prostor. Dalším lákadlem byl kostel sv. Vavřince, kde byla zahájena výstava klášterního betlému. Od půl třetí do čtyř odpoledne se také soutěžilo o nejchutnější a nejoriginálnější štrúdl.

Počasí sice nepřálo delšímu setrvávání venku a kdekdo se těšil zpátky domů do tepla, advent v Rumburku byl i navzdory tomu krásně a úspěšně zahájen. Do Vánoc nám zbývá už jen několik týdnů…                                               Petra Malá

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail