Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mikulášský trojj-bojj 2013

V sobotu 7. 12. se uskutečnil na cvičišti Aktivního psa Jiříkov 1. ročník Mikulášského trojj-bojje. Po vyzkoušení této akce vloni při nultém ročníku se letos zúčastnilo osmnáct psů různých plemen a stáří. Výkony psů posuzoval Daniel Žďárský, prezident Lucky Bull Teamu. Kategorie byly rozděleny na juniory (stáří psa do deseti měsíců) a na seniory – psy starší. V každé kategorii museli psi zvládnout tři disciplíny a jejich ohodnocení pak součtem dalo konečný výsledek a umístění.

V juniorech museli psi zvládnout přivolání do předsednutí na čas, překážkovou dráhu na čas a bonbónkem byl aport špekáčku. Právě aport byl rozhodující a určil pořadí. Na první místo se probojoval stafordšírský bulteriér Coudy, druhé místo získal rotvajler Bárt a třetí byl Jack Russell teriér Max.

Senioři soutěžili v tahání pneumatiky na čas, v poslušnosti dle zkoušky základní upotřebitelnosti psa a nakonec v noční obraně při přepadení psovoda pachatelem. Průběžné výsledky byly celkem vyrovnané a stejně jak u juniorů, tak i u seniorů třetí disciplína byla rozhodující. Vítězem se stal rotvajler Rambo, na druhém místě se umístil Jack Russell teriér Ben a třetí byl pitbulteriér Sid.

I přes sněžení a nepříjemný nárazový vítr se akce stejně jako minulý rok vydařila. Děkuji všem za aktivní účast na této akci, za výborné napečené, uvařené, usmažené i jiné občerstvení na našich švédských stolech a děkuji též sponzorům naší akce.

Za občanské sdružení
Aktivní pes Jiříkov Jarda
www.facebook.com/AktivniPesJirikov

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail