Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Mikulášských atletických závodech se sešlo skoro padesát závodníků

Atletický oddíl TJ Rumburk – Sporťáčci ve spolupráci s mateřskými centry Větrník a Koťátko uspořádal v sobotu 7. 12. Mikulášský atletický závod pro děti a jejich rodiče. V hale rumburského Sportlife centra se sešlo bezmála padesát závodníků, řada fanoušků a dalších milovníků sportu.

V 10.00 hod., po řádné prezenci, starosta Trégr slavnostně zahájil závod v sedmi atletických disciplínách. Děti bojovaly ve dvou dívčích a dvou chlapeckých kategoriích, svou vlastní kategorii pak měly i jejich maminky a tatínkové, pochopitelně odděleně. Kromě diváků a rozhodčích celý závod průběžně sledoval také Mikuláš v doprovodu anděla. Oba bedlivě pozorovali, kdo doběhne přes překážky či slalomem do cíle nejrychleji, kdo dohodí oštěpem nejdále a kdo skočí do dálky nejvíce metrů. Nakonec došli k rozhodnutí, že si svou odměnu zaslouží úplně všichni, kteří našli odvahu a přišli si zazávodit. Každý účastník si tak kromě báječného sportovně-vánočního zážitku odnesl domů i sladkou odměnu v podobě čokoládové medaile a mikulášského balíčku.

Po úspěšném Jarním atletění, které se konalo v červnu na rumburském stadionu, proběhlo v Rumburku další krásné sportovní dopoledne pro rodiny s dětmi. Obrovský dík za to patří především hlavní organizátorce závodu a trenérce malých Sporťáčků Erice Drahotové, ale velikou pochvalu si zaslouží celý organizační tým. Obě rumburská mateřská centra, Větrník i Koťátko, jsou pak hrdá na to, že se mohou na pořádání takové akce spolupodílet a obohatit své programy i tímto směrem. Také proto všichni věří, že se z mikulášské atletiky brzy stane oblíbená tradice.

Andrea Semerádová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail