Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výstava dětských betlémů v Loretě Rumburk

loreta

Betlémy vyrobené předškoláky a školáky jsou vystaveny v ambitu Lorety v Rumburku. Od 30. 11. se v křížové chodbě barokní kulturní památky z 18. století představuje pět desítek betlémů, jejichž tvůrci jsou děti z mateřských center a mateřských a základních škol v Rumburku a Jiříkově. Výstava představuje jesličky malované, vystřihované a vyrobené z keramiky, kelímků, ruliček a špejlí. K vidění jsou nápadité betlémy hýřící barvami. Ozdobou letošní výstavy je betlém předškoláků namalovaný na paravánu a rozměrný betlém s postavami vymodelovanými z papíru. Výtvarné práce vystavuje Základní škola Pastelka Rumburk a rumburská Základní škola Tyršova, dále mateřské školy z ulic Komenského, Sukovy a V Podhájí. Keramický betlém přidal Dům dětí a mládeže Rumburk. Svoje samostatné i společné práce vystavily děti z Mateřských center Koťátko a Větrník v Rumburku. Svými pracemi se připojil rovněž Salesiánský klub mládeže Rumburk – Jiříkov.

Výstava dětských betlémů probíhá v Loretě Rumburk do 2. 2., vždy od úterý do soboty v době od 9.00 do 16.00 hod. Vstupné je 50 a 25 korun. Děti do šesti let mají vstup zdarma. Pro dětské návštěvníky jsou připraveny omalovánky s adventní a vánoční tématikou. Výstavu pořádá Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk. Nepřístupná je v období vánočních svátků od 22. 12. 2013 do 1. 1. 2014.

Vedle dětských betlémů je v přilehlém kostele sv. Vavřince vystaven jednadevadesát let starý klášterní betlém, vyřezaný a namalovaný nejlepšími řezbáři Šluknovska. Více informací na stránkách www.loretarumburk.cz.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail