Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Asistentů prevence kriminality bude více

Dvojice asistentů prevence kriminality ve složení Helena Gáborová a Bedřich Rulc se osvědčila a sklidila i uznání od občanů města. Vedení města se proto rozhodlo v projektu pokračovat a k původní dvojici přibude ještě jedna, která bude na území města působit od dubna 2014 do srpna 2015.

Na konci listopadu se Ministerstvo vnitra ČR kladně vyjádřilo v žádosti realizace projektu Asistent prevence kriminality II v rámci Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost. Do tohoto projektu se přihlásilo dvacet šest obcí, jejichž žádosti splňovaly dané podmínky. Následně bylo vybráno dvacet z nich, a to zejména podle zpracování požadovaných dokladů, rizikovosti obcí, dosavadního průběhu projektu Asistent prevence kriminality a podle práce a součinnosti mentorů s asistenty a celkových možností nového projektu.

Mezi dvaceti vybranými obcemi je kromě Rumburku Frýdek-Místek, Nový Bor, Ústí nad Labem a další. Rumburk tedy postoupil do další fáze projektu Asistent prevence kriminality II.

Asistenti jsou ve městě vidět

Asistenti prevence kriminality se v ulicích poprvé objevili v květnu a jejich posláním bylo usnadnit komunikaci mezi občany a policií. Vedení města je povolalo, aby uklidnilo tehdy aktuální napjatou bezpečnostní situaci, protože nikdo nestál o to, aby se po jakémkoli incidentu strhla vlna nenávisti jako v předchozích letech.

Dvojice asistentů tráví většinu pracovní doby pochůzkovou činností, vidět jsou v oblastech, které jsou považovány za rizikové, v hernách a restauračních zařízeních, u bytových domů obývaných sociálně vyloučenými a taky u squatů, kde se zdržují bezdomovci.

Asistenti prevence kriminality také komunikují a spolupracují s městskou i státní policií, se školami a neziskovými organizacemi, s probační a mediační službou a dalšími.

Petra Malá

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail