Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Gymnazisté se srdcem na dlani

Všichni jste jistě zaznamenali v posledních letech prudký nárůst různých charitativních akcí. Ani rumburské gymnázium nezůstalo stranou a hlavně zásluhou Dagmar Fohlové, která tyto akce organizuje mezi našimi studenty, se už několik let aktivně do charity zapojuje. V posledních letech naši studenti vybírali peníze mezi spolužáky, vyučujícími, ale především v ulicích Rumburku, například v rámci akce pro organizaci Adra, Srdíčkový den, Bílá pastelka, Světluška, Šance a další.

V letošním školním roce jsou naplánovány dvě akce celostátního charakteru. Druhého prosince to byla sbírka Občanského sdružení Život dětem, při níž se prodávala za padesát korun CD s vánočními písničkami. „Přihlásily jsme se do akce jako loni, baví nás to. Když nemůžeme finančně přispět samy, tak aspoň tímhle způsobem,“ reagovaly studentky Martina s Denisou. Po návratu z ulice už tak nadšené nebyly: „Je to rok od roku horší, je vidět, že lidi nemají peníze. Často se vymlouvají, že nemají drobné, že spěchají…“ „Ale pak se objeví člověk, který vypadá, že by sám potřeboval nějaký příspěvek, a beze slova vytáhne dvoustovku,“ doplnili další dobrovolníci. Tak zlé to ale s našimi spoluobčany není, naši studenti prodali všechna CD a vybrali letos přes osm tisíc korun. Peníze budou použity na pomoc konkrétním vážně nemocným dětem, například na úhradu invalidních vozíčků, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, speciální výživy a podobně.

V průběhu celého školního roku pak probíhá na škole akce fondu SIDUS, jehož partnerem je Pediatrická klinika v Praze Motole a Dětská klinika v Olomouci. Fond připravil pro letošní rok jakýsi zábavný pracovní sešit, jehož zakoupením přispívají studenti na nákup léčebných a diagnostických pomůcek pro dětské pacienty.

Studenti z gymnázia připravili, letos již podruhé, také vlastní dobročinnou vánoční akci. Během ní vyrábějí například vánoční věnce, svícny, ozdoby, přání, zdobí perníčky… A tyto věci pak prodávají za symbolický poplatek mezi studenty a vyučujícími. Na tomto školním „jarmarku“ může navíc kdokoli nabídnout k prodeji i cokoli jiného, co už nepotřebuje a co udělá radost druhému, třeba hračky, knížky, DVD… Výtěžek, který loni činil asi 4500 korun, věnují studenti Oblastní charitě v Rumburku.

ajé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail