Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Polygrafická škola bojuje proti AIDS

Už podesáté se studenti z polygrafické školy v Rumburku zapojili do dobrovolnické sbírky Červená stužka. V letošním roce se jim v našem městě podařilo vybrat přes dva a půl tisíce korun.

Přesvědčit lidi, aby přispěli na boj s nemocí AIDS je velmi těžké, protože mnozí si myslí, že tato nemoc už ustupuje či je vyléčitelná, nebo se domnívají, že je to nemoc feťáků a homosexuálů, kteří si za onemocnění mohou sami.

Ani jedno z toho ale není pravda. AIDS je stále smrtelné onemocnění a počet lidí nakažených virem HIV každým rokem přibývá nejen ve světě, ale i u nás, v České republice. Jen za měsíc srpen, ze kterého máme poslední statistický údaj, přibylo v republice třicet nově nakažených lidí. A kdo se může nakazit? Vlastně každý, kdo je sexuálně aktivní a nepoužívá kondom, protože i když je člověk sám osobně odpovědný, nikdy si nemůže být stoprocentně jistý, že ho nenakazí jeho partner.

Z peněz vybraných ve sbírce je hrazeno bezplatné anonymní testování, preventivní besedy na základních a středních školách, bezplatná AIDS poradna, provoz Domu světla a další aktivity.

Poděkování patří všem rumburským občanům, kteří do sbírky přispěli.

Lenka Obergruberová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail