Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské děti strašili čerti, andělé hladili na duši a doprovázel je Mikuláš

Pochopitelně Mikuláš nebyl pouze jeden, v ulicích Rumburku jich byla spousta. Za tím, kterého plno rodičů slibovalo svým ratolestem, mohli všichni přijít na Lužické náměstí i na další místa.

Mikuláš začal 5. 12. už dopoledne, na které pracovnice Domu dětí a mládeže Rumburk pro děti z mateřských škol

připravily krátký program, v němž Mikuláš s čerticí a andělem navštívili všechny školky a dětem za hezkou písničku a příslib, že se budou snažit být hodné, rozdali balíčky s dobrotami.

Na tradiční, již šestnácté Veřejné mikulášské nadílce se svým úvodním slovem vystoupil starosta Rumburku Jaroslav Trégr, přivítal přítomné a popřál jim příjemné mikulášské odpoledne. Čekání na koňské spřežení s Mikulášem, anděly a čerty zpříjemnilo pěvecké vystoupení sboru Zpěváček Základní školy Vojtěcha Kováře z Horního Jindřichova. Slova se poté ujala ředitelka DDM Helena Švábová, která všechny přítomné děti i dospělé uvítala. K dispozici bylo i drobné občerstvení. Za přednesenou básničku nebo zazpívanou písničku odměňoval Mikuláš děti malými sladkostmi.

Tradici držel i Větrník

O kus dál, do Mateřského centra Větrník, se 5. 12. vydali rodiče s těmi nejmenšími ratolestmi. Více než dvacet dětí si vysloužilo malé dárečky. Mikulášské nadílky ve Větrníku se zúčastnil starosta Trégr a zastupitel Jan Pospíšil, kterému se líbil počet přítomných dětí a dospělých i samotná akce.

Dům dětí a mládeže děkuje sponzorům, bez jejichž podpory by nebyla akce mikulášská nadílka na náměstí tak povedená.

Tisk Tisk | E-mail E-mail