Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium se otevřelo veřejnosti

RUMBURSKÉ GYMNÁZIUM

Gymnázium Rumburk se tradice podzimního dne otevřených dveří drží a nezklamalo ani letos, konkrétně 30. 11. Ukázky výuky různých předmětů prokládaly přijímací testy nanečisto, a tak byl pro případné zájemce o studium připraven plnohodnotný program.

Nejen oni ale našli vhodnou náplň sobotního dopoledne v secesní budově Gymnázia Rumburk. Všechna patra školy nabízela připravené třídy i chodby, aby ani jediné místo nezůstalo prázdné. V suterénu gymnázia se otevřely hned tři místnosti přeplněné výpočetní technikou, které studentům slouží pro výuky informatiky a jiných hodin, jež se bez počítačů neobejdou. Na monitorech zářily používané výukové programy i povedené animace vytvořené samotnými žáky. Zároveň se nabízel pohled do výdejny jídel a posilovny.

Přízemí skýtalo lavice s možným občerstvením. To si každý musel zasloužit vyřešením jednoduchého testu. Otevřeno bylo i v biologii, kde čekal například živý had. Základní informace o studiu na gymnáziu se daly pochytit v levém křídle gymnázia, zatímco na opačné straně byli návštěvníci zavedeni do tělocvičny naplněné partou místních studentů – atletů.

Horní patra nabízela namátkou chemické pokusy, kavárnu nebo sadu fyzikálních pomůcek a prezentací. Perličkou bylo studio školní televize GymBreak, kde si každý mohl vyzkoušet promluvit pár slov do kamery, ze které se vysílalo přímo na zeď v sousední chodbě. K vyzkoušení byly třeba i interaktivní tabule a ke zhlédnutí povedená umělecká díla stvořená na hodinách výtvarné výchovy.

Venku panující sychravé počasí vynahradila ve škole příjemná atmosféra. Velkou zásluhu na tom mají studenti, kteří neváhali a propagaci svojí školy pomohli nejen slovem, ale také činem a důvtipnými převleky. Zároveň se podařilo skloubit příjemnou předvánoční náladu s užitečnou přípravou na čtyřleté a osmileté studium.

Ondřej Obergruber, 7.A

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail