Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studentky rumburské zdravotní školy zpříjemnily advent dětem a seniorům

V prvním adventním týdnu, v pondělí 2. a ve středu 4. 12., navštívily žákyně ze druhého ročníku oboru Zdravotnický asistent klienty v Domě pro seniory ve Šluknově a v Krásné Lípě. Děvčata si pro klienty opět připravila pásmo vánočních koled, které doplnila vánočními pranostikami a obrázky. Zpěv byl doprovázen hrou na klavír a hořícími svíčkami. Po skončení akademie dívky předaly lidem vlastnoručně zhotovená přáníčka a drobné dárečky. Adventní nálada se umocnila, když se děvčata posadila ke klientům, popíjela kávu, ochutnala cukroví a pohovořila s nimi, to vše za znění vánočních koled. Někteří lidé se žákyněmi zpívali a akademie se opět neobešla bez slz dojetí.

Ve čtvrtek 5. 12. v dopoledních hodinách žákyně převlečené do působivých oblečků pohádkových postav čertů, andělů a Mikuláše – Katka Dubčeková, Lenka Holbusová, Jana Horáčková, Denisa Kotrcová a Elena Lehmannová připravily mikulášskou nadílku pro nemocné děti z Lužické nemocnice. Za přednes a zpěv písniček děti dostaly ovocnou nadílku, kterou jsme pro ně získaly sponzorským darem, drobné sladkosti zakoupila sama děvčata. Touto cestou děkuji MěÚ a SRPŠ při SZdŠ – OA v Rumburku za finanční příspěvek, který byl použit na drobné dárky pro seniory a pro děti do nemocnice.

Velké díky patří také všem děvčatům ze druhého ročníku oboru Zdravotnický asistent. Děvčata, děkuji Vám za pozitivní přístup, kterým pomáháte zpříjemnit vánoční atmosféru nám všem. Není nic krásnějšího v předvánočním čase, než vidět rozzářená očka našich malých pacientů při mikulášské nadílce, spokojené a zároveň i dojaté klienty při vánoční akademii. Přeji vám hodně optimismu a sil při našich dalších akcích.

Jitka Čapíková
třídní učitelka

Tisk Tisk | E-mail E-mail