Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po odpoledním zvonění se na gymnáziu nekončí

Rumburské gymnázium nabízí svým studentům bohatou škálu zájmových kroužků sportovního i vědomostního charakteru. Všechny vedou ve svém volném čase vyučující školy ve spolupráci s Akademií příslibu z varnsdorfského gymnázia.

Představme si nejdřív aktivity, které dbají o rozvoj ducha. Je to například kroužek anglického jazyka, který má pomoci studentům s přípravou na maturitu státní i školní, účastníci trénují třeba čtení s porozuměním, poslech, psaní, takzvané situace neboli role play, ukázky z didaktických testů a další.

Funguje také doplňovací kroužek z matematiky. Je určen pro studenty prvního ročníku a jeho hlavním cílem je sjednotit a prohloubit znalosti studentů z matematiky základní školy.

Velmi oblíbený je projekt školní televize určený pro zájemce o média od primy po oktávu. Redakce školní televize se objektivem kamery snaží zachytit dění na škole, vytváří reportáže ze školních akcí a každé dva měsíce vysílá vlastní zpravodajství. Žáci se učí psát a natáčet reportáže, vystupovat před kamerou a podobně.

Zájem z řad studentů je taky o nepovinný předmět DSD. Gymnázium Rumburk je jednou z mála škol v České republice, které připravují své žáky na zkoušku Deutsches Sprachdiplom, mezinárodně uznávaný německý jazykový diplom. Ten umožňuje studentům bez problémů studovat v Německu a je navíc náhradou za profilovou část maturitní zkoušky z cizího jazyka. Nadšenci pro zpěv mohou navštěvovat gymnaziální pěvecký sbor NTC.

Sportovních kroužků je ještě víc. Vyučující a studenti při nich využívají nejen tělocvičnu, posilovnu a hřiště vlastní školy, ale i tělocvičnu sousední obchodní akademie.

Jedná se třeba o kroužek triatlonu zaměřený na všestranná cvičení vytrvalostně silového charakteru, nejčastěji formou kruhových tréninků, kroužek zdravotní tělesné výchovy vyplněný posilovacími a protahovacími cviky ke správnému držení těla či kompenzačním cvičením k jednotlivým sportovním specializacím. Studenti navštěvují taky kroužek volejbalu, jehož náplní je nácvik herních činností jednotlivce, orientace na hřišti během hry, vlastní hra i fyzická připravenost. Dál pak kroužek kopané, jehož cílem je naučit studenty základům fotbalové abecedy, tedy individuální práci s míčem, herní taktice i pravidlům sálového fotbalu. Všechny získané dovednosti si mohou porovnat při každoroční účasti gymnaziálního družstva ve futsalové lize. Na turnaje připravuje studenty i kroužek florbalu. V poslední době je velmi oblíbený i kroužek věnovaný gymnastice a parkouru, což je disciplína, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu »A« do bodu »B« bezpečně a plynule za pomoci pouze vlastního těla a překonat libovolné překážky v okolním prostředí.

ajé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail