Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rok 2013 je minulost. Co nás čeká v Rumburku letos?

ohňostroj

Po roce zase přišla krásná a kouzelná doba adventu, očekávání. Každý si mohl v poklidu očekávat to svoje. Někdo příchod Spasitele, někdo atmosféru Vánoc, vůni cukroví a litíolova. Někdo po Vánocích vyrazil do práce, jiný si zajistil dlouhé volno. Ať tak, či tak, všichni jsme dospěli k poslednímu dni v roce, k Silvestru. Leckdo řešil dilema, jak ho prožít, někteří měli jasno o tom, zda budou slavit s přáteli či rodinou, venku nebo doma a jestli vůbec.

Jen co jsme se rozloučili s odchozím rokem 2013, můžeme si směle plánovat, co podnikneme v roce letošním. V Rumburku se totiž bude konat nejedna tradiční akce. Ačkoli zatím nejsou pevně daná data, můžeme se těšit na pálení čarodějnic, pokládání věnců v Den osvobození a také květnové výročí Rumburské vzpoury.

Děti oslaví svůj den spolu s rumburskými hasiči, přičemž se mohou bavit i učit ony samy i jejich rodiče. Léto bude patřit také hudbě, chybět v Rumburku nebude Mezinárodní hudební festival, tentokrát jeho patnáctý ročník.

Pohled na trénované cyklistky se nám naskytne při příležitosti konání závodu Tour de Feminin. Srpnové slavnosti nabídnou šanci potkat se s mnoha lidmi a bavit se při hrách, hudbě a doprovodném programu. Spanilá jízda při akci Čechie-Böhmerland zase nadchne a vytáhne ven milovníky motorových miláčků. Na začátku září dorazí do Rumburku cyklisti, aby poměřili své síly ve třicátém ročníku amatérského závodu Tour de Zeleňák, na dnes již klasické trase. Obhájí vítězové z loňského roku své pozice? Kolik pojede nováčků? Na čem všem pojedou? Přijďte se podívat!

Jak se bude blížit konec letošního roku, opět budete moci být u oficiálního Zahájení adventu a můžete být mezi prvními, kdo spatří rozsvícený vánoční strom na náměstí. Na počátku prosince budou mít děti možnost přehodnotit své zlobení či nezlobení před čerty, anděly a Mikulášem, například při již tradiční Mikulášské nadílce, kterou opět zorganizuje DDM Rumburk.

Je možné, že akcí, na kterých se bude město podílet nebo je samo organizovat, bude ještě víc. Prozatím se můžeme těšit na tyto.

Letošní rok si samozřejmě můžete zpříjemnit třeba návštěvou kina nebo divadelního představení v Domě kultury Střelnice Rumburk, konat se tam bude i například talk show Jana Krause, kterou obohatí i zpěvačka Monika Absolonová, koncert Hany Zagorové a Petra Rezka se skupinou Jiřího Dvořáka a další báječné akce.

Pokud byste rádi při nějaké příležitosti vyrazili do Lorety, můžete navštívit některou z výstav v ambitu, kulturní akce, jako například Loretánskou noc, Noc kostelů a jiné, z církevních akcí třeba mši svatou, která se v loretánské kapli koná každé poslední úterý v měsíci. Ve druhé polovině roku nebudou chybět koncerty, a to Koncert ke cti sv. Lukáše, Adventní koncert sboru Šenováček a Tyršovské zvonky nebo Rybova Česká mše vánoční.

Petra Malá

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail