Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční koncert Rumburského komorního orchestru

Těšila se na něj spousta občanů. Vždyť také aula gymnázia byla v neděli 15. 12. zaplněna do posledního místečka. Ačkoli počasí vánoční náladu nikterak nepřipomínalo, náš orchestr sváteční pocity dokázal probudit. Začínal dětský pěvecký sbor Čtyřlístek. Obě sbormistryně L. Uhrová a I. Šabatová připravily zpěvačky a dva chlapce velmi dobře. Sólo zazpívala dvě děvčata bez jediné chybičky. Vánoce přilétaly a zněly dalšími skladbami mistrů Lošťáka, Vivaldiho, kdysi šluknovského Gottfrieda Genau, Ernesta a Mozarta. Zpěvačky Helena Krausová a Natálie Sazamová potěšily zpěvem, nechyběla pastorela J. J. Ryby. Velký úspěch sklidila s velkým potleskem Helena Cimplová, flétnistka. Její flétna nehrála, ale zpívala z duše interpretky, přinášela do naprosto tichého sálu slavnostní pohodu. Díky za ni.

Nelze nepoděkovat mladým sólistům a nejde je neocenit. Jde o klavíristu Tomáše Bublu a zpěvačku Natálii Sazamovou. Nelekla se orchestru, zazpívala s ním čistě až dojímavě. Společně se sborem zazpívali jsme si všichni Narodil se Kristus Pán. A byl konec, chtě nechtě krásný zážitek končil, čekala cesta do všedních dní plných práce a příprav. Ale slavnostní tóny se budou v duchu vracet a dodají nám do všednosti trochu jasu a spokojenosti.

Všem hudebníkům, mladým sólistům, panu Ederovi a nepřítomnému panu Lošťákovi (nutno vzpomenout, přece jen chyběl) hodně nejen zdraví a štěstí v novém roce, ale i samé úspěchy osobní a hudební zvláště.

-zb-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail