Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vyjádření vedení města k nastalé situaci

Rada města se na svém jednání ve čtvrtek 19. 12. zabývala situací, kdy byl jeden z členů vedení města zadržen a následně je vazebně stíhán. Tuto situaci považujeme za vážnou a nestandardní. Nemáme o ní ovšem žádné jiné informace, než ty dostupné z běžných sdělovacích prostředků. Vzhledem k tomuto nedostatku informací se rada města rozhodla nepřijímat k této skutečnosti žádné usnesení. Je ovšem nezbytné tuto situaci řešit na zasedání zastupitelstva města, které se koná 13. 1. od 15.30 hodin v Domě kultury Střelnice Rumburk. Starosta města byl radou města pověřen jednáním se všemi zástupci stran a hnutí o nastalé situaci a o představách jak ji řešit. Chod města a městského úřadu je zabezpečen v plném rozsahu, stejně jako chod Lužické nemocnice a polikliniky a.s. Rumburk.

Víme jen to, co projde médii
Na městský úřad chodí dotazy, jak kdo řeší tuto situaci, do redakce volají lidé, zda se něco nového dozví v Rumburských novinách. Darek Šváb je obviněn z útisku, vydírání a nabádání k trestnému činu. Je stíhán vazebně a nikdo z úřadu s ním tudíž nemůže být v kontaktu. „Máme jen informace, které vypustí média,“ okomentoval situaci starosta Rumburku Jaroslav Trégr.

Poznámka redakce: Informace jsou aktuální k 9. 1., kdy byla interní uzávěrka prvního čísla letošních Rumburských novin. Informace ze zasedání zastupitelstva, v jehož programu je odvolání místostarosty i starosty města, proto čtenáři najdou až v Rumburských novinách, které vyjdou ve čtvrtek 30. 1.

-r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail