Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Gymnázium Rumburk obhájilo titul Gympl roku v Ústeckém kraji

certifikat

Soutěž Gympl roku je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice o tom, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo.

Impulsem ke vzniku projektu Gympl roku byla pro Českou studentskou unii (ČeSU, organizátora akce) skutečnost, že v České republice neexistuje žádný žebříček, který by srovnával gymnázia podle kritérií z pohledu studentů. Přitom studentský pohled na vlastní školu je zásadní a velmi vypovídá o kvalitě daného gymnázia.

Hlasující bodují svou školu podle následujících kritérií: Máte/měli jste na gymnáziu zajímavé předměty? Umí/uměli vyučující zajímavě vyložit látku? Připravilo vás gymnázium dostatečně prakticky do dalšího studia, do pracovního procesu, prostě do života? Máte/měli jste na gymnáziu možnost realizace a zapojení do studentských nápadů a projektů? Máte/měli jste kamarádské, týmové a inspirativní spolužáky?

Soutěž se konala v letošním školním roce podruhé a podruhé podle hlasování studentů zvítězilo v Ústeckém kraji mezi dvaadvaceti gymnázii právě Gymnázium Rumburk.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti, nyní žáci základních škol. Těm může projekt pomoci v jejich rozhodování, na jaká gymnázia se hlásit.

ájé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail