Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Silvestrovský NICA Cup ovládla Nica

Výtězný tým

Dne 31. 12. se konal první ročník Silvestrovského turnaje Nica Cup. Uskutečnil se v tělocvičně Obchodní akademie v Rumburku, kde přátelé malé kopané završili svůj sportovní rok před řádnými oslavami. Turnaj se přesunul z travnaté plochy, kde proběhl uplynulé tři roky v létě, právě do haly, a to z důvodu hojnosti letních turnajů v blízkém okolí Rumburku a tím pádem malému počtu přihlášených týmů. Není však vyloučeno, že by se mohl vrátit i na travnatou plochu s určitými změnami.

Turnaje se zúčastnilo pět místních týmů, které byly namíchány z fotbalistů, kteří doplnili své týmy sportovními přáteli a zúčastnil se i tým mladíků ve věku třinácti až sedmnácti let, kteří zaslouží za jejich výkony a dřinu proti podstatně starším soupeřům zvláštní pochvalu. Jako jediný tým dokázal remizovat s vítězem turnaje, který všechny ostatní zápasy vyhrál.

Asi málokdo čekal, že turnaj nakonec bude tak náročný. Hrálo se systémem každý s každým (2x 10 minut), kdy o vítězi a dalším umístění rozhodovaly body. Bylo vidět několik jednoznačných zápasů, ale i zápasů hodně vyrovnaných a vyhecovaných, kde o vítězi rozhodl jediný gól. Ceny, především v tekuté silvestrovské podobě, čekaly na všechny umístěné týmy, s výjimkou mladíků, na které čekaly jiné ceny, takže nakonec byli spokojeni všichni. Turnaj ovládla pořádající Nica, druhé místo obsadili fotbalisté FK Rumburk pod názvem Pilky, třetí místo patřilo Alkáčům, které vedl nejlepší střelec FK Rumburk, čtvrté místo obsadilo Pepino složené především ze štamgastů místního baru. Na posledním pátém místě se umístili mladíci s neodpovídajícím názvem Lemplové. Největším překvapením pro všechny zúčastněné bylo vyhlášení nejlepšího střelce, kterým se stal s deseti brankami Zdeněk Bajan z týmu Nica, kam byl angažován z Prahy večer před turnajem jako jediný mimorumburský hráč.

Všem zúčastněným patří gratulace za jejich výkony a poděkování za účast. Poděkování patří i Františkovi Matulíkovi, který celý turnaj odřídil s píšťalkou, a Městu Rumburk.

Do nového roku 2014 přeje FC NICA Rumburk všem hodně štěstí, zdraví a mnoho sportovních úspěchů.

MV

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail