Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pane starosto,

velice si Vás vážím za to, co jste pro město Rumburk udělal a děláte jak ve sportovní, tak i starostovské funkci.

Ve Vaší kauze jste nám vše vysvětlil v Rumburských novinách č. 2/2014. V těchto novinách se redaktorka vyjádřila, že vám vadí slučování Vaší osoby s kauzou pana místostarosty Švába.

Já osobně i mí přátelé si myslíme, že právě Vy jako jeho nadřízený byste měl lidem a svým voličům vysvětlit a objasnit jeho policejní vyšetřování i přes presumpci neviny. Měl byste dodržet větu, kterou jste vyjádřil v Děčínském deníku 31. 1. Cituji: „Závěrem vám chci říci, že jsem ochoten se k věcem ve městě vyjadřovat vždy. Nemám s tím problém, protože nedělám nic špatného a nic tajného.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Za případnou odpověď v našich

novinách děkuje Jaroslav Pokorný starší z Rumburku

 

***

Vážený pane Pokorný,

velice Vám děkuji za Váš dopis, jehož součástí je i několik dotazů, na které bych vám rád odpověděl. Nevím, jestli Vás moje odpověď uspokojí, ale pokusím se o to.

Začnu tím jednodušším. V mé kauze nic nového. Vše dále běží již rok a půl od podání trestního oznámení, a jak jsem již říkal na jednání ZM a pak i v rozhovoru, nechápu, jak může někdo vyšetřovat takto „složitou“ kauzu takhle dlouho a stále ještě nebýt ani v polovině.

Ano, psal jsem i říkal, že nechápu, proč se má osoba dává dohromady s kauzou pana místostarosty Švába. Myšleno to bylo tak, že se hysterie kolem mé osoby nerozjela již v červnu 2013, kdy mi bylo sděleno obvinění, ale až nyní, poté, co se rozjela úplně nová kauza pana kolegy, která s tou mou nemá vůbec nic společného. Nevím, proč se tedy mé odvolávání na jednání ZM neustále stáčelo k této kauze. Že by účel? Ale nechme to být.

Ještě než se pustím do nějakého pokusu o vysvětlování, mám jen jednu poznámku. Starosta města není nadřízeným místostarostů, ani radních a zastupitelů. Starosta je statutárním zástupcem města, vedoucím úřadu, ale není nadřízeným volených funkcionářů města. Je jedním z nich. Oni ho volí, oni ho případně odvolávají. A nejen starostu, ale i místostarosty. Není to tedy tak, že si pana místostarostu pozvu na kobereček a on, když mi to nevysvětlí, tak ho potrestám. Každý z nás z vedení města zodpovídá za svou část agendy, má na starosti nějaké odbory, ale navzájem se neřídíme. To jen na vysvětlenou.

Kauza kolegy Švába vznikla někdy v červnu 2012 na poradě tehdejšího vedení města se strážníky městské policie. Na podzim roku 2013 si někdo vzpomněl, že pan místostarosta měl strážníky nabádat k nějakým nepravostem. Nevím, nebyl jsem tam. Policie šetřila a někdy v listopadu ho obvinila. V mezidobí od obvinění do zadržení měl pan místostarosta někoho ze strážníků nebo rodinných příslušníků zastrašovat a vydírat, proto byl zadržen a následně stíhán vazebně. Vím, že se

Vám ty informace zdají být kusé a možná je i všechny už znáte, ale v průběhu vyšetřování nelze zveřejňovat podrobnosti. A tak je neznám ani já, protože se mě tato kauza opravdu netýká. Porušili bychom tím zákony a vystavili se nějaké další možné sankci.

Co se týče vyžádání si některých dokumentů policií, a to jak v nemocnici, tak na městě, na to má policie právo. My i vedení nemocnice jsme jim je vydali k šetření, ke kterému je zřejmě potřebují, a to dobrovolně. Nebyli to tedy žádné razie a policie sem nevtrhla, jak informoval jeden regionální bulvární deník. Jaký bude další průběh, momentálně netuším. Pokud Vás tedy moje odpověď alespoň trochu uspokojila, jsem rád, pokud ne, navrhuji setkání, na kterém si můžeme věci dovysvětlit.

Jaroslav Trégr

starosta města

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail