Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sbírejte víčka pro Terezku, má to smysl

beseda

Toto je informace o besedě pořádané na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii v Rumburku, která se odehrála jedno lednové ráno.

Při pohledu na usměvavou Terezku a sympatickou maminku Martinu by asi nikdo neřekl, že se šest let vyrovnávají s náročnou životní situací. Terezka je okatá holčička, která se díky nepřízni osudu narodila s postižením, jež se po narození dále rychle rozvíjelo. Asi nejzávažnější je u Terezky její tělesné postižení ve spojení s epilepsií. Ta její celkový stav významným způsobem zhoršuje. Maminka Martina nám prozradila něco o svém životním příběhu. Třeba jak studovala a maturovala na naší škole nebo o svém zaměstnání zdravotní sestry v Rumburské nemocnici. Každý si asi umí představit, co prožívá matka při narození svého prvního dítěte. Nikdo však ani nedokáže odhadnout, jak náročné období čeká na celou rodinu, když se dítě narodí s postižením. Péče o Terezku obnáší nepředstavitelně mnoho návštěv u lékařů. V plánu jsou i operace, a především intenzivní rehabilitace spojená s rehabilitačními pobyty. Nelze opomenout ani finanční stránku takové péče. Pomůcky a rehabilitační pobyty mohou stát desetitisíce korun.

Odhodlaná milující maminka se i přes odmítavá stanoviska z jedné strany vzdát nehodlá. Naopak. Zkouší pro svou dceru získat to, co jí pomáhá, a věří, že to má smysl. Možná právě proto, že pro své dítě chce každý rodič zpravidla to nejlepší a slovo rezignace nepřichází v úvahu. Tento obětavý přístup je hoden obdivu, a právě proto jsme se rozhodli i nadále podporovat tuto rodinu sběrem víček a kdo ví, třeba se najdou i další způsoby podpory. Za peníze ze sběru víček se dá pořídit třeba speciální autosedačka s kočárkem v jednom, která výrazně usnadní cestování. Touto cestou prosíme každého o spolupráci. Máte-li možnost, sbírejte víčka od PET lahví a dopravte je k nám do školy. Zde platí, že čím více lidí se k nám přidá, tím více dobrého můžeme pro někoho udělat. A přitom stačí opravdu tak málo.

Pavlína Marcínová

SZdŠ a OA Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail