Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Rumburk byla mimo jiné i o hasičské mládeži

ledopady

Dobrovolní hasiči se sešli 25. ledna v Domě kultury Střelnice Rumburk na výroční Valné hromadě. Nejprve zhodnotili uplynulý rok, projednali i několik dalších bodů.

Nejrozsáhlejší však byla zpráva o činnosti hasičské mládeže a o akcích, které pro ně byly pořádány, ale také o těch, které se chystají. Činnost rumburských hasičů s mládeží nese svoje ovoce. Teď například dostali mladí dobrovolní hasiči pozvání od svých kolegů z nedalekého Seifhennersdorfu na celonárodní sjezd hasičů z celého Německa, který se bude konat v bavorském městě Hochland in Königsdorf. Nejen mladí a malí hasiči si pozvání váží. Oceňují ho i ti, kteří mládež k aktivitám tohoto typu vedou. Starosta Sboru dobrovolných hasičů Rumburk Pavel Svoboda uvedl, že spolupráce s ostatními hasičskými sbory, nejen na území ČR, je na velmi dobré úrovni a že věří, že spolupráce bude čím dál lepší.

Asi tři desítky mladých hasičů a mladých hasiček se teď v zimě pravidelně scházejí v tělocvičně a pod vedením Josefa Szöllösiho trénují na hasičské soutěže. Trénují požární útoky, štafetu 4x 60 metrů a další disciplíny. Učí se i zdravovědu, aby dokázali lidem pomáhat nejen při požáru. Od jara se zase budou účastnit klasických soutěží.

Od 27. do 29. 6. se zúčastní ukázkových dnů pro veřejnost v saském Bautzenu, kde skupina českých dětí a dospívajících předvede svou spolupráci s malými německými hasiči ze Seifhennersdorfu, s nímž rumburští hasiči úzce spolupracují. Čeští hasiči se učí například zacházet s německou technikou, která se v lecčems liší od té naší. Němci naše mladé hasiče přizvou k nejedné akci. Rumburští hasiči se zase snaží své akce zdokonalovat a rozšiřovat.

Petra Malá

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail