Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z denních záznamů městské policie

Vzteky rozbil okno

Třiadvacetiletý mladík po hádce s přítelkyní ventiloval vztek na osobním automobilu Volkswagen Passat, za oběť padlo jedno okno. Svůj čin poté telefonicky nahlásil městské policii, která zanedlouho přijela. Při jednání, kdy se strážníci snažili zjistit, komu automobil patří, šel kolem známý majitele vozidla a spojil se s ním po telefonu. Oba muži se nakonec dohodli o náhradě škody.

 

Neměl co na sebe?

Hlídka přijela na zavolání 12. 2. do obchodu Kik, kde se měl nacházet zloděj. Oznamovatelka strážníkům ukázala na muže, který byl podezřelý z krádeže. Muž u sebe neměl průkaz totožnosti, vydal ale rifle a svetr v hodnotě devět set korun, které se pokusil ukrást. Jednání se zlodějem bylo problematické, zdálo se, že přemýšlí o útěku, proto strážníci použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Po předvedení na obvodní oddělení Policie České republiky byla ověřena mužova totožnost a byla mu vypsána bloková pokuta.

 

Pivo v patře

Jeden z občanů oznámil 12. 2. před devátou hodinou večerní na lince 156, že viděl v ulici Komenského vedle autobusové zastávky Bytex seskočit dva mladíky z balkónu v prvním patře panelového domu. Oba muži měli mít tmavé oblečení, batohy a kapuce na hlavách. Když hlídka městské policie dorazila na místo, muži už zde nebyli, ale podařilo se jim zajistit svědka, který tvrdil, že muži nesli z balkónu nějakou krabici. Majitelka bytu později uvedla, že se na balkóně chladila basa piva. Dále záležitost řešit nechtěla.

 

Může jít o stalking?

Mladá žena oznámila 10. 2. na linku 156, že ji obtěžuje její bývalý přítel a ona se kvůli tomu bojí vyjít z bytu. Na místo vyrazili dva strážníci, spojili se s oznamovatelkou, ale dotěrný expřítel na místě již nebyl. Hlídka poučila dotyčnou ženu o možnosti oznámení události, což ona provedla na služebně Policie České republiky.

r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail