Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

„Proč je ta křižovatka tak úzká?“ ptají se rumburští občané

Dolni ulice

Čas od času někomu něco vadí. Přirozeně. Některým rumburským občanů vadí výběžek, který byl zbudován do křižovatky v Dolní ulici. Rekonstrukce Dolní ulice přitom byla dokončena v listopadu a celá ulice je jako nová. Proč tedy ten poměrně nový výběžek před krajními garážemi?

„Zaznamenal jsem několik stížností na zúžení křižovatky ulic Dolní a Bezručovy. Nicméně jen tak tam výběžek není, děčínský dopravní inspektorát si ho kladl jako podmínku realizace úprav těchto míst. Došlo tak například k zarovnání plochy křižovatky, která byla nakloněná,“ vyjadřuje se ke stížnostem Evžen Dvořák z odboru regionálního rozvoje a investic Městského úřadu Rumburk. Na křižovatce ulic Dolní a Bezručovy byl nepřehledný výjezd do komunikace od krajních garáží. Komunikace má teď bezpečnostní parametry a také má donutit řidiče ke zpomalení.

K projektové dokumentaci, kterou město poskytlo Dopravnímu inspektorátu Děčín, vydal inspektorát souhlasné stanovisko. Smyslem byly úpravy Dolní ulice a křižovatek, jejichž je součástí. Úprava křížení Dolní a Bezručovy ulice spočívala v definování křižovatky, má také zajistit větší bezpečnost provozu a průchodu pěších. V současné době nutí úpravy řidiče snížit rychlost, křižovatka je přehlednější a jsou zřetelné její hranice. Křižovatka je dostatečně široká a míjení dvou vozidel jedoucích proti sobě není problém. Podle inspektorátu úpravy splnily svůj účel a je dobře, že město řešilo všechno najednou. Větší problém by nastal, kdyby byl v Dolní ulici nový, hladký asfalt a hranice žádné. Je možné, že řidiči by se zde proháněli s větrem o závod.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail