Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 28. 3. 2014 | Nezařazené

Často fotí Rumburk a okolí. V Brně předvedl nejhezčí kapesní kalendář a zaujala i jeho pohlednice

Jiří Stejskal

Ve dnech 16. a 17. 1. se v Brně konal sedmnáctý ročník soutěže O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky. Soutěže se účastnil i fotograf Jiří Stejskal z Jiřetína pod Jedlovou. Ještě stále vám jeho jméno nic neříká? Některé jeho fotografie jste ale jistě už viděli. Jiří Stejskal totiž často fotí Rumburk a Lužické hory, ale v objektivu se mu často vyrýsuje i krajina skandinávských zemí a Islandu.

Oko všímavého Rumburáka jistě postřehlo Stejskalovy fotografické publikace Rumburk a Rumburk včera a dnes, možná i publikace s venkovskými fotografiemi. Na soutěži, která se v lednu konala v rámci veletrhu Regiontour Brno 2014 k výročí dvaceti let založení Asociace turistických informačních center České republiky, se fotograf z Jiřetína pod Jedlovou umístil na druhém místě se svou pohlednicí z Českosaského Švýcarska. V kategorii se ve finále soutěže utkalo 461 pohlednic.

Poprvé se letos na soutěži hlasovalo také o nejhezčí kapesní kalendář České republiky. V této kategorii zvítězil Jiří Stejskal se svým západem slunce v české krajině a nechal za sebou dalších šedesát kalendářů ostatních soutěžících autorů.

Jiří Stejskal si své úspěchy právem zaslouží. Už v jedenácti letech naexponoval svůj první film, účastnil se celostátních i mezinárodních soutěží, v osmdesátých letech dokonce dvakrát výrazně zazářil. Své fotografie také hojně vystavuje, a to nejen u nás, ale i v zahraničí.

r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail