Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Exkurze žáků speciální školy na Správu NP České Švýcarsko v Krásné Lípě

Exkurze

V úterý 11. 2. se zúčastnili žáci pátého, šestého a sedmého ročníku Speciální základní školy a Praktické školy Rumburk exkurze do budovy Správy Národního parku České Švýcarsko. Přivítal nás zde Jakub Juda, referent EVVO, který si pro děti připravil řadu zajímavých aktivit z oblasti environmentální výchovy.

Na začátku našeho setkání proběhla v místní klubovně soutěž s názvem „Umí prase létat?“, kde žáci určovali vlastnosti zvířat. Potom se děvčata i chlapci přesunuli na rozlehlou zahradu správy národního parku. Zde se snažili poznávat tak zvané pohybové znaky zvířat, například soví vývržky a otisky tlapek a přišli i na to, jak se drozdi dobývají do šnečích ulit. Všechny zabavila i hra „Rys ostrovid“, při které se děti snažily co nejrychleji ukrýt ve zvířecí krajině.

Po návratu do budovy jsme si stačili ještě prohlédnout vycpaniny zvířat vyskytujících se v lesích národního parku. Žáci obdivovali zejména vycpaniny vlka, ledňáčka či kočky divoké.

Exkurzi jsme zakončili kolektivní prací „Zasněžené pole“, kdy děti vytvářely na bílý arch papíru pomocí razítek se zvířecími stopami příběh, který následně reprodukovaly.

Společně strávené dopoledne se všem moc líbilo, náš dík tak patří hlavně panu Judovi, který je vždy ochotný věnovat se našim žákům a předat jim zajímavé poznatky z oblasti ekologické výchovy.

třídní učitelky Eva Bredlová
a Ivana Skramužská

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail