Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Máme pro vás dobrou zprávu. Větrník bude!

Před nedávnem jsme veřejně vyjádřili obavu z blízké budoucnosti Mateřského centra Větrník, jelikož jsme netušili, jak dopadne dotační řízení MPSV na podporu činnosti nestátních neziskových organizací v roce 2014, kam jsme podali svou žádosti i letos. Úspěch v tomto řízení je pro činnost našeho centra totiž zásadní. Vloni jsme díky podpoře MPSV mohli zachovat každodenní provoz centra a nabídnout rodičům s dětmi prozatím nejvíce aktivit ve své historii. Dosáhli jsme také největších úspěchů. V rámci celorepublikové jarní kampaně Sítě mateřských center jsme byli mezi deseti nejlepšími centry v zemi, podařilo se nám nejen udržet, ale i výrazně rozšířit stálou klientelu, a také posunout spolupráci s městem Rumburk a Ústeckým krajem. Rádi bychom proto v tomto trendu pokračovali i dále. Jenomže výsledek dotačního řízení MPSV není znám ani dnes.

Protože však nechceme nic nechávat náhodě, rozhodli jsme se podat žádost o podporu naší činnosti vytvořením pracovního místa také na Úřadu práce v Rumburku. A dnes vám již můžeme s radostí oznámit, že této žádosti bylo vyhověno! Díky tomu je činnost mateřského centra Větrník zajištěna až do konce února 2015. Ivona Kubová se vám proto bude moci dále věnovat v obvyklém rozsahu, s veškerou péčí a nasazením jí vlastním. Realizace programů plánovaného projektu Lepšími rodiči s Větrníkem však dále závisí na konečném rozhodnutí MPSV.

Nepřestávejte nám proto držet palce.

Především díky dobré spolupráci a dostatečné podpoře se nám podaří udržet tak vysoko nastavenou laťku, naplňovat vytyčené cíle a dále organizovat oblíbené akce, jakou byl třeba i únorový Maškarní rej pro nejmenší. Přítomnost více než šedesáti spokojených bytostí, ať už těch pohádkových, či obyčejných, je Větrníku důkazem, že stojí za to se pořádně otáčet dál.

 

Andrea Semerádová

Tisk Tisk | E-mail E-mail