Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské sportovní areály čekají další rekonstrukce

Po již kompletní rekonstrukci společných prostor mezi šatnami v bazénu je nyní na řadě dětský bazén. Děti, které navštěvují bazén, budou mít od dubna pocit, že se ocitly v novém světě. Během měsíce března projde dětský bazén rozsáhlou rekonstrukcí. Vana bazénu bude potažena speciální bazénovou folií, která zabrání opakovanému loupání barvy. Také jeho okolí dostane nový kabát. Stávající lavice budou vyměněny za nové z omyvatelného lamina, zdi budou zdobit zajímavé fototapety, které zpříjemní celkový vzhled bazénu. Samozřejmě nezapomeneme našim malým návštěvníkům zakoupit různé hračky do vody, skluzavku a jiné.

Úpravna vody pro malý bazén byla zkušebně osazena UV lampou, která zajišťuje efektivnější čištění vody. Nejenže kompletně ničí veškeré škodlivé bakterie, které by mohly kontaminovat malý bazén, ale přispívá významnou měrou k redukci vázaného chloru, který způsobuje typický chlorový zápach a může u citlivějších osob způsobit například zarudnutí a pálení očí. Zařízení navíc podstatnou měrou přispívá k ekonomičtějšímu provozu, neboť výrazně snižuje množství dopouštěné vody. UV lampa je prozatím ve zkušební zápůjčce, proto doufáme, že se podaří dohodnout její trvalé osazení. Věříme, že to ocení nejen rodiče, ale hlavně naši nejmenší návštěvníci.

Senioři, kteří nás pravidelně navštěvují, jistě ocení zakoupení nového, na zakázku vyrobeného schodiště, které jim usnadní vstup i výstup z bazénu.

Modernizaci se nevyhne ani letní stadion. Návštěvníci se mohou těšit na přestavbu umělého tenisového kurtu na antukový a na vybudování zcela nového hřiště na plážový volejbal. V nejbližších dnech dojde k výměně písku a opravě ohraničení dálkařských doskočišť, výškařské a tyčkařské doskočiště projdou revizí, popřípadě úpravou. Travnaté hřiště prošlo v minulé sezóně těžkou zkouškou. Trávník je hodně poškozen, a proto musí dojít k jeho kompletní regenerační kůře za pomoci profesionální firmy.

Na webových stránkách www.sras.cz je spuštěn rezervační systém, kde mají návštěvníci nově možnost nahlédnout do obsazenosti tenisových kurtů a dle potřeby si zarezervovat svůj čas.

Zimní sezóna pomalu končí a s tím souvisí uzavření zimního stadionu. Za předpokladu příznivého počasí bude 31. 3. Jelikož nám ale současná zastaralá technologie neumožňuje provoz za teplého počasí, může dojít k uzavření dříve. Veškeré informace budou k dispozici na www.sras.cz nebo na Facebooku – SRAS Rumburk.

Kateřina Švajgrová

Tisk Tisk | E-mail E-mail