Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V rumburské průmyslové zóně překladiště komunálního odpadu nebude

Překladiště

Plán varnsdorfské radnice vybudovat překladiště odpadu v ulici Mikoláše Alše ve Varnsdorfu se u jeho občanů nesetkal s ani špetkou nadšení, dokonce došlo k sepsání petice, kterou podepsaly čtyři stovky lidí. A tak začali radní řešit zásadní otázku. Slovy klasika – kam s ním?

Počátek problému spadá na první leden, kdy ukončila provoz skládka v Rožanech u Šluknova. Tam se do konce minulého roku komunální odpad ze Šluknovského výběžku svážel. Varnsdorf chtěl založit překladiště komunálního odpadu několik desítek metrů od rodinných domů a politici argumentovali tím, že se tak pro lidi nezvýší cena za odvoz odpadu. Podle vyjádření jednoho z občanů na serveru usti.idnes.cz z toho bude profitovat jen majitel areálu, kam by se měl odpad svážet.

Ten samý občan Varnsdorfu také ale usoudil, že by bylo logické vytvořit překladiště třeba na pozemcích bývalého odstavného parkoviště v průmyslové zóně mezi Rumburkem a Studánkou, a to proto, že se místo nachází na trase z výběžku do České Lípy. Odpad je teď totiž nutné vyvážet na skládku do Volfartic na Českolipsko.

Nápad občana Varnsdorfu ale vyvolal nevoli v občanech Rumburku, kteří téma otevřeli v internetové diskuzi. Starosta Trégr se je ale ihned snažil uklidnit. „Založení překladiště komunálního odpadu je snad zbožným přáním varnsdorfských, ale odporuje parametrům, které jsou pro průmyslovou zónu nastavené a určují, co v zóně může být. Překladiště odpadu to rozhodně není,“ okomentoval situaci Trégr.

Řešení problému padá na firmu EKO servis, společný podnik Města Varnsdorf a firmy Marius Pedersen.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail