Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

„Kam půjdou miliony?“ ptá se MAS

Děčínsko a Šluknovsko patří v České republice dlouhodobě mezi regiony s největší nezaměstnaností a nejvážnějšími hospodářskými a sociálními problémy. To se může v příštích letech příznivě změnit. Právě v těchto dnech probíhá vytváření Komunitně vedené strategie místního rozvoje, která bude významnou měrou ovlivňovat, do jaké oblasti a do jakých aktivit půjdou desítky milionů korun ročně.

Abychom však tyto prostředky mohli čerpat, je nutné do hry aktivně zapojit místní občany, organizace, firmy, školy a instituce. Pokud totiž nebude vytvořena kvalitní strategie se zásobníkem smysluplných projektů, opět ostrouháme a peníze využije někdo jiný. Víme, že čerpání finanční podpory je nemalým problémem nejen v regionech, ale i na vládní úrovni, kdy Česká republika přichází o desítky miliard z eurodotací. Nyní se nám nabízí, abychom pozitivně zasáhli do blízké budoucnosti díky iniciativě Místní akční skupiny Šluknovsko, která zmíněnou strategii vytváří na zadání Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

Z tohoto důvodu MAS Šluknovsko vyzývá širokou veřejnost, aby se zapojila do dotazníkového průzkumu, jehož cílem je zjistit priority zdejšího obyvatelstva. Čím více lidí na tento dotazník odpoví, tím kvalitnější bude i strategie místního rozvoje a tím více prostředků se nám v letech 2014 až 2020 podaří získat. Pokud máte přístup k internetu, zapojit se můžete okamžitě a jednoduchým způsobem i vy. Stačí si otevřít web www.mas-sluknovsko.cz, kde přímo na úvodní straně najdete zelený odkaz Vize pro náš život. Po kliknutí již můžete vyplnit a odeslat anonymní elektronický dotazník.

Stačí málo. V životě platí jednoduché pravidlo: „Kdo nepožádá, ten nedostane“. Jenomže abychom mohli požádat, musíme dobře vědět, co potřebujeme, a musíme mít vizi, za kterou chceme jít. Pomozte nám tuto vizi vytvořit. Děkujeme.

MAS Šluknovsko

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail