Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Gymnaziální pěvecký sbor N.T.C. se zařadil mezi nejlepší v republice

ntc

V listopadu se na Mendelově gymnáziu v Opavě konala celostátní přehlídka středoškolských sborů. Pěvecký sbor Gymnázia Rumburk na ní pod vedením Jany Honců zazářil, okouzlil porotu i široké publikum a umístil se v bronzovém pásmu.

Soutěže Opava Cantat 2013 se zúčastnilo sedmnáct sborů, přičemž ten rumburský dojel na místo konání z největší dálky. V Opavě soutěžící čekal pestrý program, třeba hudební workshop, měli také za úkol nazkoušet tři skladby ze souboru středověkých nejen náboženských písní Carmina Burana, aby si je společně nakonec mohli úplně všichni zazpívat. „Byla to příjemná záležitost, neboť už asi dlouho neuslyšíme ten mohutný čtyřhlasý zvuk, který umí vyvolat šest set zpívajících lidí,“ popsala zážitek studentka rumburského gymnázia Martina Šťastná.

Gymnaziální sbor se na celostátní přehlídku musel prozpívat, repertoár se hemžil zejména populárními písněmi. Na přehlídce nakonec pět písní zazpívali, součástí bylo předvedení povinné skladby Jana Bernátka, který byl zároveň jedním z porotců. Ten byl podle slov ředitele Mendelova gymnázia v Opavě provedením své skladby dojat. „Blahopřejeme vám ke skutečnosti, že ve vašem městě pracuje sbor, který se zařadil mezi nejlepší středoškolské sbory v republice a výborně reprezentoval město Rumburk a Ústecký kraj,“ dodal ředitel Mendelova gymnázia Petr Pavlíček v dopise adresovaném starostovi.

pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail