Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na škole U Nemocnice šplhalo pět kategorií závodníků

šplh

Zdánlivě jednoduchá, rychlá, ale fyzicky silová a kondičně náročná sportovní disciplína. Šplh vždy nerozlučně patřil ke gymnastice. Byl i olympijskou disciplínou. V roce 1924 v Paříži získal na olympijských hrách zlatou medaili náš závodník Bedřich Šupčík. V devadesátých letech se právě na počest Šupčíka začala opět soutěž ve šplhu na laně bez přírazu a ze sedu objevovat a pod názvem Olympijský šplh se konají republikové soutěže. Šplh bývá i součástí různých kondičních a silových testů. Šplhá se na laně 4,5 metru, osm metrů; čtrnáct metrů. Olympijský šplh už několik let organizuje horolezecký klub z Varnsdorfu.

Základní škola U Nemocnice společně s atletickým oddílem TJ Rumburk se letos rozhodly, že vymění soutěž Rumburské skákání za soutěž ve šplhu pro rumburské školy, protože se této soutěže mohou účastnit i žáci prvního stupně základních škol.

Všechny dívčí a ženské kategorie šplhaly na tyči 4,5 metru dlouhé. Chlapci od první do sedmé třídy šplhali na tyči 4,5 metrů, chlapci z osmých a devátých tříd šplhali na laně 4,5 metru bez přírazu ze stoje. A středoškoláci šplhali na laně 4,5 metru bez přírazu ze sedu.

Letošního prvního ročníku se zúčastnilo 148 závodníků z pěti škol – ze Základní školy U Nemocnice, z Tyršovky a Pastelky, z gymnázia, zdravotní školy a obchoní akademie.

A protože na šplh byly jen kladné ohlasy, už teď se těšíme na druhý ročník.

Alena Košnarová

VÍTĚZOVÉ

 

Kategorie 1. – 3. třída

Šlengrová Kateřina        7,55 sek.

Hofmann Matěj               6,79 sek.

Kategorie 4. – 5. třída

Radová Eliška                 4,88 sek.

Gajdoš Tobiáš                 4,86 sek.

Kategorie 6. – 7. třída

Doktorová Daniela          4,94 sek.

Jaržabek Jakub               3,74 sek.

Kategorie 8. – 9. třída

Veberová Kristína           4,34 sek.

Stárek David                   2,99 sek.

Kategorie střední školy

Vojířová Petra                 3,99 sek.

Čech Ondřej                   6,99 sek.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail