Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odlehčovací služby dostaly od inspekce kvality jedničku

Dlouhodobá péče o partnera, dítě, rodiče či prarodiče se sníženou soběstačností v domácím prostředí, v rodinách je spojena s láskou, důstojností, odpovědností, ale často také s obavami, stresem a řadou emocí. Vnímáme, jak je péče o blízkou osobu fyzicky i psychicky náročná, že často nezbývá čas na vlastní koníčky, zájmy, práci, setkání s přáteli nebo jen chvíli pro sebe. Domácí péči podporujeme a již šestým rokem nabízíme ve Šluknovském výběžku odlehčovací službu. Jedná se o sociální službu, kdy v dohodnutých časech pravidelně či nepravidelně zastoupíme rodinu v péči.

V měsíci březnu byla odlehčovací služba v Kostce prověřena třídenní inspekcí ze strany Úřadu práce ČR. Jednalo se o plánovanou inspekci základní. Předmětem provedené inspekce bylo ověření kvality poskytované služby v patnácti oblastech a dodržování související legislativy. Inspektoři ověřovali nejen dokumentaci a nastavení vnitřních pravidel, ale také provedli kontrolní rozhovory se všemi pracovníky a vybranými klienty.

Inspekce potvrdila vysokou kvalitu poskytované služby, odlehčovací služby získaly padesát šest ze sedmapadesáti bodů. Inspekcí byla velmi kladně vyzdvižena kvalita přímé péče o klienty, zohlednění individuálních potřeb a vůle klientů a pečujících osob.

„Z vysokého hodnocení kvality poskytované služby a ocenění práce našich zaměstnanců mám velkou radost a je to pro nás i jistý závazek k našim klientům do budoucna,“ řekla Hana Volfová, ředitelka Kostky Krásná Lípa. „Zastoupením pečujících osob a poskytováním kvalitní péče o osoby se sníženou soběstačností maximálně podporujeme domácí péči v regionu,“ dodala.

Odlehčovací služba je financována Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Kostka Krásná Lípa je příspěvkovou organizací města Krásná Lípa. Kostka dále poskytuje sociální služby prevence. Jedná se o terénní programy, sociálně aktivizační činnosti pro rodiny s dětmi, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a odborné sociální poradenství. Kostka provozuje komunitní centrum v Krásné Lípě, kde probíhají také další vzdělávací a zájmové aktivity pro veřejnost.

Vlaďka Vítková
Kostka Krásná Lípa

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail