Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Švábova luxusní vila aneb Rumburské noviny na exkurzi na Sněžné

Sněžná

 Švábova „luxusní vila“ na Sněžné, na jejíž stavbě se údajně podílejí firmy, které pracují pro Rumburk. Foto: pem

V internetových diskuzích bylo jeden čas přetřásané téma luxusní vily, kterou si místostarosta Rumburku Darek Šváb nechává údajně stavět na Sněžné firmami, které pracují pro město. Sám Darek Šváb na požádání redakce dojel na Sněžnou a své pozemky ukázal.

V roce 2012 nabyli manželé Švábovi tři pozemky na Sněžné majetkovým převodem v rodině. Součástí pozemků bylo zděděné stavební povolení a maringotka s rumištěm na místě základů domu, který ve 30. letech 20. století shořel. V témže roce Švábovi svépomocí očistili původní základy, v loňském roce na pozemku už nepracovali.

Na Sněžné se skutečně rekonstruuje rozlehlé stavení, a to přes cestu od pozemku Švábových s maringotkou a základy domu. Toto stavení je však ve vlastnictví manželů Machuldových. Majitelem nemovitosti je Vladimír Machulda, bývalý hokejový reprezentant a spoluvlastník jedné významné severočeské firmy. V této oblasti se mu natolik zalíbilo, že na Sněžnou přesídlil. Od té doby neustále dochází k záměně nemovitosti jeho a Darka Švába.

Pem

snezna2

Stavení bývalého hokejového reprezentanta Vladimíra Machuldy stojí přes cestu a mezi lidmi dochází k záměně nemovitostí. Foto: pem

Tisk Tisk | E-mail E-mail