Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Speciální základní škole a Praktické škole Rumburk soutěžili o Zlaté kladívko

Zlaté kladívko

Již 25. ročník dovednostní soutěže chlapců „Zlaté kladívko“ se konal na Speciální základní škole a Praktické škole Rumburk. Dne 3. 4. soutěžili žáci ze šesti speciálních základních škol z Děčína, Šluknova, Jiříkova, Varnsdorfu, České Kamenice a Rumburku a porovnávali svou zručnost a šikovnost. Konkurence byla opravdu silná. Výrobky žáků, dřevěná ryba a slon a plechová krabička, se povedly. Za takové práce by se nemuseli stydět ani žáci z učebních oborů, a proto bylo těžké rozhodnout o vítězi. Nakonec se o první místo dělily školy ze Šluknova a z Rumburku, na místě druhém se umístila škola z Děčína. Soutěž se vydařila a je důležité, že kluci s chutí bojovali.

Za vítězné školy se zúčastnili tito žáci: ze Šluknova M. Jedlička, B. Fryč, J. Jedlička, z Rumburku P. Ferenc, T. Kolář, L. Kolář, z Děčína L. Janačík a A. Havlíček. Na 1. místě byl ze sedmého ročníku M. Jedlička ze šluknovské školy, z osmého ročníku L. Janačík z děčínské školy a z devátého L. Kolář z rumburské školy.

Zvláštní poděkování patří pánům Kinskému a Staňkovi z firmy TOPOS ze Šluknova za již dlouholetou materiální pomoc při realizaci této soutěže.

K. Nedvídek

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail