Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Relaxace v Mateřské škole V Podhájí

školka

Mateřská škola V Podhájí se neustále snaží vymýšlet činnosti a aktivity pro rodiče s dětmi nad rámec vzdělávacího programu. Tentokrát jsme chtěli zaujmout zcela novou a originální akcí s názvem Relaxační odpoledne.

Rodiče s dětmi měli možnost seznámit se s aromaterapií pod vedením masérky a aromaterapeutky Lenky Svobodové. Vyzkoušeli si, jak se mohou jednoduchou formou pomocí doteků a masáží přiblížit svým dětem a zároveň se od nich nechat obohatit a inspirovat jejich přirozeností.

Pomocí muzikoterapie pod vedením terapeutů pana Podzimka a paní Farské se rodiče se svými ratolestmi uvolnili, zazpívali si, zahráli si na různé hudební nástroje a hravou formou se přiblížili k vážné, klasické a lidové hudbě.

Společně se mnou si všichni příznivci pohybu mohli vyzkoušet jógu pro děti, která vtipně a hravě rozvíjí osobnost dítěte po fyzické a psychické stránce. Zároveň dokonale sjednocuje tělo a mysl a vyvolává cit pro lásku k živé i neživé přírodě.

S učitelkou Nádvorníkovou rodiče diskutovali na téma O nemocech trochu jinak. Dověděli se zajímavé informace, které jim mohou pomoci snáz odhalit příčiny zdravotního stavu dítěte, jak lépe poznat sebe sama, jak vnímat okolí, jak zvládat stresové situace a tak dále.

Učitelka Tomková připravila všemožný materiál, ze kterého si děti pod jejím vedením vytvořily takzvané recyklo-mandaly, které si odnášely jako odměnu domů.

Ostatní učitelky se podle svých možností zapojily a pomáhaly, kde bylo třeba. V tento nevšední den se naše školka proměnila v místo klidu, pohody a odpočinku. Každé oddělení provoněla aromalampa a bylinné čaje. Svíčky navozovaly správnou atmosféru.

Hlavním cílem této akce bylo vytvořit prostředí, které nabídne pohodovou atmosféru plnou relaxace a uvolnění. Chtěli jsme ukázat, jak je nezbytně důležité na chvíli se zastavit, vnímat sama sebe a prožít okamžik teď a tady. Chtěli jsme to ukázat hlavně rodičům, protože jsme to my všichni, kteří zapomínají na své vnitřní já, na svou vnitřní podstatu, hlavně vlivem dnešní uspěchané doby.

Vzhledem k velmi kladným ohlasům rodičů si troufám říci, že se cíle akce zcela naplnily. Věřím, že se v tomto duchu ponesou i další naše konané aktivity a že budou přínosem a motivací jak pro rodiče a jejich děti, tak pro nás.

Jménem celého kolektivu Mateřské školy V Podhájí děkuji za pomoc a ochotu paní Svobodové a panu Podzimkovi.

 

Michaela Tejnorová
ředitelka MŠ V Podhájí

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail