Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Spolek přátel Rumburku se připojil k akci Ukliďme svět!

úklid

Čtyři desítky obyvatel Rumburku se v neděli 13. 4. připojily k mezinárodní kampani Clean up the World – Ukliďme svět! V odpoledních hodinách se vydaly k Pstružnému potoku a do okolí naučné stezky Dýmník. Čas si udělaly maminky s kočárky, rodiče s odrostlejšími dětmi i senioři. Do lesa za rumburským koupalištěm je pozval Spolek přátel Rumburku, který zorganizoval úklidovou akci. Během tří hodin se na čtyřkilometrovém úseku sesbíralo dvaadvacet pytlů odpadu. „Vedle nejčastějších PET lahví byly objeveny i čtyři pneumatiky, části oblečení, nádrž od toalety, dva ztvrdlé pytle cementu, koberec a dveře od lednice. Nečekaný sortiment v místech, které slouží k rekreaci obyvatel města,“ shrnul výsledek úklidové akce předseda rumburského spolku Radek Polena. Pro účastníky akce Ukliďme svět! bylo po jejím skončení připraveno opékání vuřtů. Sesbíraný odpad odveze Lesní správa Rumburk. Zopakování úklidové akce plánuje Spolek přátel Rumburku na podzim letošního roku.

Sesbíraný odpad odvezla Lesní správa Rumburk. Akce se konala za podpory Lesů ČR, Českého svazu ochránců přírody a děčínského senátora Jaroslava Sykáčka.

Úklidová kampaň Clean up the World má svoje kořeny v Austrálii. V České republice se pořádá od roku 1993. Koordinátorem kampaně v České republice je Český svaz ochránců přírody. Akce se pořádá průběžně po celý rok, obvykle v jarním a podzimním termínu.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail