Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Krásné Lípě odhalili policisté jednu z největších varen pervitinu v republice.

varna

Stalo se tak během druhého dubnového týdne v Dlouhém dole, v Kyjově u Krásné Lípy. Byl to výsledek intenzivní práce rumburských kriminalistů. Ve středu 9. 4. byla provedena na základě soudního příkazu domovní prohlídka objektu jednoho domu ve Dlouhém dole. Na místě byla zajištěna varna sloužící k výrobě zakázané látky metamfetaminu, tzv. pervitinu, a další předměty sloužící k výrobě psychotropní látky. Mimořádně velké množství chemikálií a všechny zajištěné předměty poputují na znalecká zkoumání.

Kriminalisté ve spolupráci s policisty zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky KŘP Ústeckého kraje v objektu zadrželi tři muže – vařiče pervitinu. Zadržení proběhlo bleskově a muži zaujatí vařením se nestihli ani postavit na odpor. Při zákroku nebyl nikdo zraněn. Jedná se o tři cizince ve věku od čtyřiadvaceti do třiceti let, kteří byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody v trvání od osmi do dvanácti let. Provinilci měli být vzati do vazby, ale děčínský okresní soud žádost o vazbu zamítl, což místní rozhořčilo. Hrozí přitom nebezpečí, že by se mohli skrývat, případně uprchnout do zahraničí.

Potírání trestné činnosti na úseku toxikriminality patří dlouhodobě mezi priority služby kriminální policie a vyšetřování v rámci všech územních i krajských odborů Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Kriminalisté se proto v této oblasti zaměřují zejména na odhalování varen pervitinu, distributory drog, pěstování konopí i šíření toxikomanie.

pčr, pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail