Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Devět zemí za jedno dopoledne

Na rumburském gymnáziu se bude v pondělí 12. 5. slavit Den Evropy. Ten sice oficiálně vychází na pátek 9. 5., ale studenti mají v tomto termínu ředitelské volno. Gymnázium proto svým projektem neotřele představí devět zemí Evropské unie právě o několik dní později. Zveme veřejnost na návštěvu naší školy při těchto velkolepých oslavách Evropy, jež proběhnou od 9.00 hod. v přízemí a prvním patře gymnázia.

Na tento den se studenti třetích ročníků připravují již od března a vy tak budete moci zažít devět zemí tak, jako byste se vstupem do konkrétní učebny opravdu dostali do Švédska, Estonska, Portugalska, Irska, Řecka, Rumunska, Francie, Polska a konečně Nizozemska.

Žákovské skupiny dostaly k dispozici určité hodiny a dny, kdy mohly na přípravách intenzivně pracovat. Zároveň každá ze skupin operuje s určitým finančním rozpočtem, aby svou prezentaci mohla co nejvíce obohatit, například o národní pokrmy, pozoruhodnou výzdobu, interaktivní soutěže nebo 3D modely významných budov.

 

Přijďte tedy 12. 5. na naše gymnázium a společně se studenty si prohlédněte, jak originálně se dá představit devět evropských států.

 

Ondřej Obergruber

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail