Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Turistická sezóna 2014 v Českém Švýcarsku byla zahájena

O víkendu 25. – 27. dubna proběhlo již tradiční společné Otevření turistické sezóny v Českém Švýcarsku, které připravila společnost České Švýcarsko s dalšími partnery. V sezóně čeká návštěvníky pestrá škála především turistických i sportovních akcí na území Českého i Saského Švýcarska.

V pátek 25. 4. ve 14.00 hod. odstartovala v Krásné Lípě netradiční akce – speciální cyklistická vyjížďka na elektrokolech k saským sousedům do Hinterhermsdorfu. Smyslem této akce je propojit tato města, které kromě říčky Křinice spojuje i jejich zajímavá turistická nabídka, obě místa jsou totiž ideálním výchozím místem pro výlety do národního parku.

V sobotu 26. 4. v 11.30 hod. odstartovala letošní turistická sezóna se Správou Národního parku České Švýcarsko a obcí Janov slavnostním otevřením nově vybudované rozhledny v Janově. Současně v tento den v Janově proběhla akce šitá na míru široké sportující veřejnosti, amatéry a hobby závodníky – Janovský trhák. Jedná se o cyklistickou časovku do vrchu mezi obcemi Janov a Hřensko. Závod startuje ve Hřensku – nejníže položené obci v České republice a je veden po státní silnici do Janova – obce na náhorní plošině Labských pískovců. Trasa je dlouhá 2800 metrů a má převýšení asi 200 metrů. Sportovní program plný zábavy byl připraven v Janově i pro děti, akce tedy byla zajímavá i pro rodiny s dětmi.

Pro příznivce přírody a turistiky byly na sobotu i neděli připraveny výlety s průvodcem, každý s jiným programem a zaměřením. V neděli 27. dubna se uskutečnil dálkový pochod Divočinou napříč Českosaským Švýcarskem. Jedná se o náročnou trasu po značených cestách v národních parcích, délka je dvacet čtyři kilometrů.

r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail