Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Domově ve Filipově se bude slavit

Domov Srdce v dlaních, sociální služby Jiříkov (dříve DD Filipov), letos slaví sté výročí uvedení budovy Domova do provozu, a to společně s Městem Jiříkovem, které slaví 100 let od povýšení na město.

Filipovští se rozhodli prožít si toto jubileum oslavami, které se budou konat v pátek 30. 5. V dopoledních hodinách proběhnou již dvacáté první Filipovské olympijské hry. Ty jsou určeny pro sportující kolektivy domovů, takže senioři a zdravotně postižení z České republiky, Polska a Německa budou soutěžit mezi sebou. Odpoledne budou brány Domova otevřeny pro veřejnost. Součástí oslav je také odborný program určený pro ředitele domovů seniorů z České republiky, kteří zavádí do zařízení systém Eqalin.

Od 14.00 hod. můžete vidět tanečnice z Lipové, taneční skupinu Ambra či kynology z Jiříkova. Chybět nebude ani hudba, o kterou se postarají manželé Smetanovi, a kapela Domova Filipov Senior band. Příznivci Saxany alias Petry Černocké by si neměli nechat ujít její vystoupení od 16.00 hod.

Akce se uskuteční v otevřeném areálu Domova a na závěr přijde zahrát a zazpívat Jirka Procházka. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení a pro děti např. skákací hrad. Zájemci si mohou také budovu Domova prohlédnout, a to do 16.00 hod. Celá akce je zdarma. Zájemci z Varnsdorfu, Jiříkova a Rumburku se mohou do Filipova dopravit pravidelnou autobusovou linkou č. 409, a to v hodinových intervalech.

Srdečně zve pracovní tým Domova.

Jan Sembdner
ředitel Domova ve Filipově

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail