Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vezměte své děti v jejich den do Lorety

Rumburská mateřská centra Větrník a Koťátko u příležitosti Mezinárodního dne dětí a Světového dne rodičů pořádají v sobotu 31. 5. od 10.00 do 13.00 hod. akci Den dětí v rumburské Loretě.

Obě centra se touto akcí připojují k celoroční kampani Křídla a kořeny naší rodiny, kterou vyhlásila Síť mateřských center jako svůj příspěvek k 20. výročí Mezinárodního roku rodiny. Posláním kampaně je otevřít prostor pro veřejnou diskusi stěžejních odborníků a dalších aktérů v oblasti rodinné problematiky včetně zapojení rodin samotných.

Oslavou Dne dětí chceme navázat na velmi úspěšnou akci v minulém roce, utvořit z tohoto dne společnou tradici a prohloubit tak vzájemnou spolupráci mezi rumburskými mateřskými centry. Pro děti i jejich rodiče budou v sobotu 31. 5. v Loretě Rumburk připraveny soutěže a výtvarné dílny, malé pohoštění i sladké překvapení. Oslava Dne dětí bude navíc doprovázena interaktivní anketou Rumburk očima dětí a rodičů, která v ambitu rumburské barokní památky potrvá celý červen. Veřejnost jejím prostřednictvím získá příležitost vyjádřit svůj postoj k městu Rumburk nevšedním a tvořivým způsobem, zatímco mateřská centra obdrží jedinečnou zpětnou vazbu. Rodiče mohou spolu s dětmi fotografovat, kreslit či vyrábět trojrozměrné exponáty, jimiž přiblíží, co se jim v Rumburku líbí, nelíbí nebo co jim v našem městě chybí. Závěrem června bude výstava získaných výtvorů zhodnocena a předána zástupcům vedení města. Kampaň bude probíhat po celý rok na různých místech republiky. Každý měsíc bude mít své specifické zaměření na úhel pohledu na rodinu propojený s významnými dny, které do daného měsíce spadají. Formát zapojení jednotlivých účastníků záleží na lokálních podmínkách. Více informací o kampani získáte na webových stránkách www.kridla-koreny.cz.

r

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail