Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Žáci Základní školy Pastelka zazářili u přijímacích zkoušek

Výborných výsledků dosáhli žáci 5. ročníku ZŠ Pastelka, kteří skládali přijímací zkoušky na víceletá gymnázia v Rumburku a Varnsdorfu. Z deseti zá-jemců o studium na víceletém gymnáziu bylo devět úspěšných, z toho tři na rumburském gymnáziu obsadili v tabulce výsledků přijímacích zkoušek první, druhé a páté místo. Někteří úspěšně zvládli „přijímačky“ na obou gymnáziích, a měli tak možnost se rozhodnout, kterou školu pro své další vzdělávání zvolí. Spolu s rodiči vnímáme pozitivně možnost volby různého pojetí vzdělávání, které rumburské a varnsdorfské gymnázium nabízí.

Poděkování patří třídní učitelce Aleně Brožové, která se přípravě budoucích gymnazistů pečlivě věnovala. Ostatní žáci 5. třídy nám také svými výsledky školní práce dělají radost a budou určitě patřit na druhém stupni základní školy k výborným žákům.

Přejeme všem našim páťákům, aby jejich další školní léta nejen na gymnáziu, ale i na základních školách U Nemocnice nebo Tyršova byla stejně tak úspěšná, jako ta, která prožili na „Pastelce“.

 

Anna Jindrová
ředitelka školy

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail