Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pojďme i v Rumburku na Noc kostelů 2014

V pátek 23. 5. se kostely v Rumburku připojí k Noci kostelů 2014. Návštěvníci mohou od 17.00 do 21.30 hodin navštívit tři kostely a modlitebny ve městě. V průběhu večera zazní přednáška o historii kapucínského kláštera v Rumburku, rozezvučí se varhany, děti se přenesou do doby, kdy se stavěly pyramidy, promítnou se filmové dokumenty a bude se meditovat při svíčkách a hudbě. Návštěvníci dostanou příležitost klást otázky jednotlivým duchovním správcům. Na třídě 9. května bude zpřístupněna loretánská kaple s ambitem a dále modlitebna Církve adventistů sedmého dne. Na Krásnolipské ulici pak evangelický kostel. Noc kostelů 2014 v Rumburku pořádá Římskokatolická farnost – děkanství Rumburk, Českobratrská církev evangelická a Církev adventistů sedmého dne. Nabízené programy jsou o Noci kostelů 2014 zdarma, více informací na www.nockostelu.cz.

Rumburská Loreta se otevře zájemcům o netradiční seznámení s historií a současností barokního poutního místa. Areál bude přístupný od 17.00 do 20.00 hodin. Vlastní loretánská kaple nabídne prostor pro ztišení a meditaci. V kostele svatého Vavřince bude znít varhanní hudba a uskuteční se přednáška o historii kapucínského kláštera v Rumburku. Dětem je určeno tvoření ve výtvarné dílně. Nově je zařazena komentovaná prohlídka klášterního kostela svatého Vavřince Od ambonu po zpovědnici, která zájemce seznámí s významem jednotlivých částí kostela.

Nabídka evangelického kostela na Krásnolipské ulici je od 18.00 do 19.00 hodin určena dětským návštěvníkům. Připraven je interaktivní program „Už jste někdy stavěli pyramidu? aneb Na poušti s Božím lidem“. Od 19.00 do 20.00 hodin proběhnou komentované prohlídky evangelického kostela. V modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Rumburku (tř. 9. května) se od 19.00 do 21.30 hodin bude promítat dokument s aktuální tématikou každodenního života, dále vyprávět o činnosti humanitární organizace ADRA, číst z Bible, hrát na hudební nástroje a meditovat.

Klára Mágrová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail