Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk se bavil v průvodu, u pálení čarodějnice i po něm. Zazpívala Holanová a mladí muži z Nebe

Ve středu 30. 4. se konala již tradiční akce Rej čarodějnic. Její první část organizoval Dům dětí a mládeže Rumburk, kde se to čarodějnicemi jen hemžilo. Na děti a jejich doprovod nečekala jenom tombola a malý skákací hrad, ale i ukázky mladých judistů nebo průvod městem.

Průvod došel kolem šesté večerní na Střelnici. Všechny zde z pódia přivítal starosta města Jaroslav Trégr s místostarostkou Alenou Winterovou. Poté starosta za asistence jednoho z hasičů zapálil vatru a nechal uhořet symbolickou látkovou čarodějnici. Po jejím shoření se pozornost přítomných přesunula k pódiu, na němž na Střelnici přivítala přítomné i stylově oděná moderátorská dvojice. Děti si s ní nejen báječně zatančily na pohádkové i moderní taneční melodie, ale také si zasoutěžily o drobnosti. Atmosféru doplňovaly stánky s občerstvením a perníkovými srdci.

Po sedmé hodině uvedl na pódiu ředitel Domu kultury Střelnice Rumburk Miloslav Kucer zpěvačku Marcelu Holanovou, která sem přijela nalákat přítomné na svůj koncert. Ten se bude konat na Střelnici 20. 5. Po Holanové na pódium nastoupila havířovská kapela Nebe složená z pěti mladých mužů a posluchače naladila na svůj indie rock.

pem

 PODĚKOVÁNÍ

Chtěly bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách i samotné akci Rej čarodějnic v Rumburku, která se konala dne 30. 4. v areálu DDM a na parkovišti letního stadionu. Jmenovitě bychom chtěly vyjádřit náš dík Václavu Staňkovi st. a jeho partě VPP, OPP a VS – p. Staňkovi ml., p. Podpinkovi, p. Palocsányimu, p. Gebhartovi, pí Rigové, pí Ferencové, dále všem pracovníkům DK Střelnice Rumburk, pí Švábové a kolektivu DDM, p. Čížovi a Sboru dobrovolných hasičů Rumburk, p. Markovi a strážníkům Městské policie Rumburk, p. Gajdošovi a asistentům prevence kriminality, představitelům Města Rumburk a v neposlední řadě všem, kteří přišli, pobavili se a oslavili s námi tuto již tradiční akci.

Za celý kolektiv Odboru regionálního rozvoje a investic
Marcela Doležalová a Michaela Fojtová

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail