Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský ragbyový tým má za sebou soutěžní premiéru. Zvládl ji se ctí

Soutěžní premiéra

Po historicky prvních zápasech, které Alba RFC absolvoval na hřišti sesterského klubu SV Horken Kittlitz, čekala rumburský ragbyový tým historická premiéra v oficiálních ragbyových soutěžích. Premiéra to nebyla ledajaká. Tým byl pozván na jeden z nejlépe obsazených sedmičkových turnajů ve střední Evropě Rugby Piknik pořádaný v současné době vedoucím klubem polské sedmičkové ligy – Husarem Boleslawiec.

Před odjezdem se tým musel vypořádat s početnou marodkou a absencí klíčových hráčů. Na turnaj nakonec odjel pod vedením trenéra Zdeňka Zatloukala Tony Drda, Petr Mark, Mirek Beneš, Ladislav Matěj, Jiří Filip, Jan Drda, Ted Drda a Jakub Diessner. Tým doplnily na hostování tři posily – Jakub Šulc, Lukas Ohlmann a Sebastian Jansen.

Hned v prvním zápase zažil rumburský tým křest ohněm při hře s domácím Husarem. Přesto mužstvo vstoupilo do celého turnaje skvěle a vysoce favorizovaným domácím umožnilo za první poločas jen jednu pětku. Strany se měnily za senzačního stavu 0:7. Bohužel, v druhém poločase jsme doplatili na několik chyb v obraně, které pramenily z nezkušenosti, Husar se rozehrál do svého obvyklého tempa a čtyřmi prokopnutými pětkami stanovil konečné skóre na 0:35. Výsledek může mnohým připadat hrozivě, ale Husar naděluje i mnohem lepším týmům příděly vysoko přes 50:0. A výsledkem 35:0 skončilo třeba i finále posledního Světového poháru sedmiček mezi Novým Zélandem a Anglií. Výsledek byl velmi dobrý, přesto tým litoval chyb z druhého poločasu.

V druhém zápase na rumburský tým čekalo mužstvo z Polska – Dragons Žmigrod. Hráči Alba RFC se přesvědčili o tom, jak důležitý je dobrý vstup do zápasu. Hostující hráči se při prvním útoku dopustili hrubé chyby a umožnili soupeři takřka zadarmo položit. Náš rozhozený tým pak udělal ještě další dvě chyby a poločas prohrál 0:17. Do druhého nastoupili rumburští s některými změnami v sestavě a s odhodláním soupeři znepříjemnit cestu za vítězstvím. Setřásli jsme určitou nováčkovskou zakřiknutost a podstatně přidali na agresivitě a fyzickém náboji ve hře. Druhý poločas tak byl víceméně vyrovnaný. Jediná chyba v samotném závěru stanovila konečné skóre na 0:24. Třetím soupeřem ve skupině byli SV Horken Kittlitz, pro turnaj výrazně posílení o hráče Dresden Hillbilies, Rugby Brandis a zejména RC Leipzig. Soupeř byl lepší a po zásluze zvítězil 17:0 (10:0).

Ve skupině jsme tak podle očekávání skončili poslední, bez bodového zisku a se skórem 0:76. Ve hře jsme měli lepší i horší okamžiky, výsledky v podstatě nebyly špatné, ale vědomí zbytečných chyb a hlavně nulového zisku na naší straně skóre tým psychicky nalomilo. Navíc nám po zápasech ve skupinách zůstalo pouze osm hráčů, kteří byli schopni hry. Tým tedy nastupoval do závěrečného zápasu zdecimovaný.

Zápas o sedmé místo proti polskému klubu Black Griffin Swidnica se pro nás nevyvíjel dobře. Hned v úvodu soupeř položil a prokopl a ujal se vedení 0:7. Zde je třeba nanejvýš ocenit morálku našeho mužstva, které se v tyto okamžiky nesesypalo. Ještě do přestávky po vyhraném mlýnu utekl Jakub Šulc a položil naši první pětku v turnaji. Následně Jan Drda proměnil konverzi a za stavu 7:7 se v druhém poločase začínalo vlastně znova. Mužstvo dřelo, sáhlo si až na dno fyzických sil a nakonec Jan Drda po úniku po levém křídle položil a zvýšil na konečných 12:7. V nervózním závěru jsme výhru ubránili a vybojovali tak v prvním turnaji klubové historie a premiéře v polské sedmičkové lize sedmé místo. A protože se do tabulky ligy nezapočítává skóre ani body za zápasy, ale pouze bodový bonus za celkové umístění v turnaji, získalo mužstvo maximum toho, co bylo možno získat. Nutno přiznat, že soupeři ve skupině byli nad síly hráčů Alby.

Celkově byla účast na turnaji v Polsku obrovskou zkušeností pro všechny hráče, učinili si představu o úrovni polské soutěže, skvěle reprezentovali město i region a navázali také mnoho nových přátelství napříč středoevropskou ragbyovou rodinou.

Tony, pem

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail