Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zájemci mohli na rumburském gymnáziu procestovat devět zemí za jeden den

evropa

V pondělí 12. 5. přišel velký den studentů třetího ročníku rumburského gymnázia. Ti totiž během dvou měsíců a speciálně vyhrazených dvou dnů připravili ve skupinách prezentaci devíti evropských zemí – Nizozemí, Francie, Portugalska, Rumunska, Švédska, Irska, Řecka, Polska a Estonska. Podněty dostávali i ve vyučování, například v hodinách zeměpisu se dozvěděli geografická fakta, ze kterých mohli studenti následně vybrat ty nejdůležitější.

Každá země měla vyhrazenou místnost pro prezentaci, která sestávala z více částí. Návštěvníci mohli zhlédnout prezentaci, poslechnout si výklad těch nejdůležitějších informací, zapojit se do her nebo ochutnat pokrmy typické pro konkrétní zemi. Prezentace zemí byly interaktivní a studenti se snažili zapojit návštěvníky ze své školy i veřejnost. Už v začátku akce byli na gymnáziu přítomni studenti rumburské střední školy mediální grafiky a polygrafie.

Koordinačně náročný projekt probíhající u příležitosti Dne Evropy, který je vyhlášen na 9. 5., se na gymnáziu konal už popáté. „Zkoordinovat celou akci, studenty i učitele je náročné. Výsledky jsou ale vždy hezké a rozhodně za to stojí,“ okomentoval projekt koordinátor akce Lukáš Melichar. pem

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail