Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jarní sezóna moderních gymnastek

Po volnějším zimním období, které měla děvčata zpestřena několika příležitostmi předvést veřejnosti své umění na vybraných plesech, začala v březnu rumburským gymnastkám závodní sezóna jednotlivkyň. Většina z nich se proto zúčastnila povinného přeboru, oblastní ligy i řady pohárových závodů po celé republice. Dnes je již možné jejich výkony zhodnotit a některé z nich rozhodně stojí za povšimnutí. Mezi nejzajímavější výsledky patří celkové 3. místo Anity Semerádové (ročník 2006) v přeboru Severočeské oblasti v kategorii nadějí nejmladších. Tato kategorie ještě není postupová, ale pro příští sezónu předznamenávají Anitčiny výkony naději na postup na Mistrovství České republiky. Dvě starší rumburské gymnastky se však na MČR v moderní gymnastice probojovaly již letos. Mistrovství kadetek proběhlo 10. 5. ve Vyškově a tento zajímavý závod vynikal přívětivou atmosférou i vzájemnou podporou všech závodnic. Čtyřiadvacáté místo Jessiky Suchomanové (ročník 2003) v silné konkurenci sedmatřiceti děvčat z kategorie kadetek mladších bylo pro rumburské velikým překvapením a postup Simony Bachmanové (ročník 2002) do finále v téže kategorii pak úžasným úspěchem. Simonka svým konečným 5. místem na MČR dosáhla zatím největšího úspěchu, kterým se může rumburský oddíl moderních gymnastek pochlubit, a tento výsledek potvrzuje i její výrazný potenciál. Je totiž nutné podotknout, že naše děvčata nemají zdaleka tak kvalitní tréninkové podmínky jako závodnice z velkých profesionálních klubů, a přesto dosahují nepřehlédnutelných výsledků.

O kvalitách našich závodnic se mohli přesvědčit i účastníci slavnostního vyhlášení Sportovce roku 2013, které proběhlo 12. 5. v Domě kultury Střelnice Rumburk. Gymnastky zde v doprovodném programu předvedly tři z nejvydařenějších sestav s obručí, s míčem a se stuhou a na závěr pak společnou skladbu bez náčiní s názvem Srdíčko. Všechny skladby se setkaly s velkým ohlasem publika, a je tedy na místě poděkovat panu Pospíšilovi, který měl vyhlášení Sportovce roku na starosti, za krásnou příležitost, kterou moderní gymnastky v tomto programu dostaly.

Závěrečnou tečkou za jarní sezónou moderních gymnastek se stal pohárový závod Májová pohoda pořádaný naším oddílem. V hale rumburského Sportlife centra se v neděli 25. 5. sjelo na 130 závodnic v různých věkových i výkonnostních kategoriích. Celý den pak předváděly to nejlepší ze svého umění a celý den bylo také co sledovat. Dokazovala to i hojná účast veřejnosti. Za Město Rumburk podpořili tento úžasný závod svou přítomností starosta Jaroslav Trégr spolu s místostarostkou Alenou Winterovou a zastupitelem Janem Pospíšilem, kteří závěrem odměnili medailemi nejlepší z gymnastek. Velký dík patří všem rodičům a přátelům, kteří se podíleli na bezvadné organizaci Májové pohody. Bez nich by podobný závod vůbec nebylo možné uspořádat. I díky nim je v naší zemi jméno rumburské moderní gymnastiky slyšet stále častěji a hlasitěji.

Vedení oddílu Moderní
gymnastiky TJ Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail